Hadamczikova Kometa přestřílela Růžičkův Chomutov. Extraligu vede Plzeň

Aktualizováno 11. 10. 2015 21:25
Desátým kolem pokračuje extraligový kolotoč. V odpoledním zápase přivítala v atraktivním zápase pražská Sparta Oceláře z Třince. Boj o čelo soutěže proběhl v Liberci, kde domácí Bílí Tygři přivítali Olomouc. V dalších zápasech hostila Plzeň Mladou Boleslav, hradecký Mountfield Zlín, Litvínov Pardubice a v souboji bývalých reprezentačních trenérů Kometa Brno Chomutov.
Fanoušci Komety Brno mohli být spokojení.
Fanoušci Komety Brno mohli být spokojení. | Foto: Lukáš Filipec

Praha - Ve šlágru desátého kola hokejové extraligy zvládl souboj bývalých reprezentačních trenérů lépe Alois Hadamczik. Jeho Kometa Brno porazila Chomutov Vladimíra Růžičky poměrem 6:4.

V přestřelce jak na divokém západě nakonec zvítězila domácí Sparta nad Třincem 7:5. V zápase proti Ocelářům viděli diváci 12 branek, obraty ve skóre a doslova reklamu na extraligový hokej.

Souboj dvou týmů ve velké formě viděli diváci v Liberci. Doposud doma neporažení Bílí Tygři přivítali rozjetou Olomouc. Opatrný zápas rozhodl 7 minut před koncem hostující Skrbek. Hanáci si z Liberce odvážejí cenné tři body.

Plzeňská škodovka doma přehrála Mladou Boleslav 3:1 a znovu se vyšvihla na první pozici extraligové tabulky. Boleslav sice svého dnešního soka výrazně přestřílela, ale domácí brankář Matěj Machovský pustil za svá záda jedinou branku a dovedl svůj tým ke třem bodům.

Hradec Králové po dvou porážkách zabral a porazil Zlín 2:1. Hradečtí odolali zlínské hře bez brankáře a připsali si důležité tři body. Vítěznou branku vstřelil Adam Courchaine.

Pardubice přijely do Litvínova s nelichotivou sérii tří porážek v řadě, podobně na tom byli i domácí, kteří ovšem prohráli pouze poslední dvě utkání. Opatrný zápas nakonec ovládli hosté, kteří vyhráli 2:1 a přeskučili v tabulce právě Litvínov. Zápas rozhodl svým gólem obránce Michal Šeda.

Sparta doma nadále stoprocentní

Hokejisté pražské Sparty vyhráli v repríze semifinále minulé sezony nad Třincem 7:5 a i po pátém domácím vystoupení v soutěži si drží neporazitelnost. Úřadující vicemistr si naopak připsal čtvrtou prohru z poslední pěti utkání. Gólem a dvěma asistencemi se podílel na úspěchu Sparty útočník Martin Réway.

Do první šance se dostal ve třetí minutě domácí bek Čajkovský, ale minul. Třineckého gólmana Hrubce pak prověřil Polášek a v šesté minutě při Noskově vyloučení už Pražané získali vedení, když po kombinaci Réwaye a Buchteleho trefil odkrytou část branky Hlinka. Třinec mohl odpovědět, ale Irglovu přihrávku u levé tyče nestihl proměnit Polanský, který ale ve 12. minutě už při Piskáčkově trestu z dorážky po Linhartově střele vyrovnal.

Oceláři znovu udeřili v 17. minutě při trestu Čajkovského. Po Kleslově pokusu Hrňa ideálně uvolnil Svačinu, který doklepl puk do prázdné branky. Posila z Vítkovic se ve čtvrtém zápase v novém dresu po zranění z letní přípravy radovala z první trefy. A hned za 44 vteřin si připsal Svačina i další zásah, když tečoval přihrávku Polanského a Pöpperle přepustil své místo v brance Lukášovi.

Kouč Jandač v pauze zamíchal složením útoku a nechal pohromadě jen Pechovu první formaci. Hned po 77 vteřinách druhé dějství po kombinaci s Hlinkou snížil bek Piskáček, za dalších 142 sekund se po brejku prosadil přes Kleslu Sabolič a trefou mezi Hrubcovými betony smazal ztrátu. Fanoušci se v utkání hraném už od 15:00 a věnovanému dětem mohli bavit ofenzivním hokejem.

Po jeho polovině šel znovu do vedení Třinec. Po Foltýnově střele opět dorážel před Lukášem nekrytý Polanský. Za tři minuty bylo vyrovnáno. Réway ránou z pravého kruhu nedal šanci Hrubcovi, kterému stínili dva spoluhráči. V 37. minutě v krátké přesilovce Sparta otočila stav, když rychlou spolupráci Přibyla s Buchtelem zakončil zadák Mikuš. Blízko dalšího gólu domácích byl Čajkovský, následně se strhla potyčka.

Do třetí části nastoupil v brance Ocelářů místo Hrudce Slovák Šimboch, který si tak odbyl premiéru v české extralize. Ve 45. minutě jej po Réwayově akci překonal z mezikruží Kanaďan Hamilton, který si ve druhém startu za Spartu připsal premiérovou branku.

Pojistit výsledek mohl v šanci Kumstát, ale minul. Naději tak dal Třinci Chmielewski, který v 55. minutě z levého kruhu překonal Lukáše. Při Piskáčově vyloučení Sparta odolala, navíc z brejku měl šanci Sabolič. V závěrečné power play dovršil skóre do prázdné branky Kusmtát a v souboji reprezentačních asistentů Vladimíra Vůjtka staršího slavil proti kamarádovi Jiřímu Kalousovi výhru Josef Jandač.

Liberec poprvé letos doma padl

Olomoučtí Kohouti zvítězili na ledě vedoucího Liberce nejtěsnějším rozdílem 1:0 a bodově se na svého dnešního soupeře dotáhli. Hanáci potvrdili výtečnou formu a připsali si sedmé vítězství za sebou. Naopak Bílí Tygři poznali hořkost porážky po čtyřech vítězných duelech a zároveň zaznamenali první domácí porážku v sezoně.

Liberečtí byli v utkání střelecky velmi aktivní, nedokázali však najít recept na výborného brankáře Branislava Konráda, který si připsal 31 úspěšných zákroků a udržel první čisté konto v soutěži. Duel rozhodl v 53. minutě obránce Pavel Skrbek.

Severočeši vstoupili do utkání velmi aktivně a hned od první minuty se tlačili do útoku. Pomohla mu také přesilová hra, při které měl dobrou šanci Bulíř, Konrád však výborně zasáhl. Nepřišli si na něj ani Vampola s Birnerem.

Hosté se osmělili až ve dvanácté minutě a hned z toho byla velká šance Laše, také domácí brankář Lašák byl ale připraven. Na druhé straně měl úvodní gól na hokejce Krenželok, Konrád byl ale opět bezchybný. Při střele Bakoše ze závěru první třetiny mu poté pomohla levá tyč.

V úvodu druhého dějství zahrozil hostující Eberle, jehož střela se otřela o horní tyč Lašákovy branky. Jinak se však druhá třetina nesla ve znamení dobývání olomoucké branky. Hned dvě velké šance měl aktivní Bulíř, Konrád se opět vyznamenal. Domácí Bílí Tygři měli ve druhém dějství k dispozici hned čtyři přesilovky a zasypali hostující brankáře sprškou střel. Vedoucí branky se však Severočeši nedočkali. Olomouc se před Lašáka dostávala spíše sporadicky, po většinu času se bránila místy až drtivému tlaku domácích.

Na začátku třetí dvacetiminutovky si v početní výhodě zahráli také Hanáci. Se střelou Skrbka si poradil Lašák. Na opačné straně nebezpečně pálil Řepík, ani on si ale na hostujícího gólmana nepřišel. Do vedení tak šli trochu překvapivě hosté z Olomouce. Vodný využil zmatků v liberecké defenzivě a přesnou přihrávkou našel Skrbka, jehož střela se štěstím prošla až za Lašáka. Domácí byli po inkasovaném gólu jako opaření a již nedokázali najít odpověď na gól hostů. Nepomohla jim k tomu ani závěrečná power play.

Plzeň se znovu posunula do čela

Plzeňští hokejisté porazili Mladou Boleslav 3:1 a po třetí domácí výhře za sebou se dostali na první místo v tabulce. Utkání rozhodly přesilové hry, které lépe vyšly Indiánům, když se v nich prosadili dvakrát. Středočeši tak poprvé za poslední tři zápasy odjíždějí z cizího kluziště bez bodového zisku.

Hosté sice vstoupili do utkání aktivněji, domácí ovšem udeřili z první střelecké příležitosti. Ve druhé minutě našel Jeřábek zadovkou na pravém kruhu nekrytého Kracíka, jenž otevřel skóre.

Indiáni svého soupeře dostali pod tlak a během signalizovaného vyloučení mohl agilní Kracík v dobré šanci zvýšit vedení. V následné přesilové hře už na brankovišti nehlídaný Johnson šikovnou tečí Bližňákova nahození upravil na 2:0. Další dvě početní výhody už domácím nevyšly a naopak v 9. minutě po vyhraném vhazování snížil ve vlastním oslabení Ovčačík nenápadnou střelou od modré čáry.

Hra se postupně vyrovnala, Středočechy ale srazila nedisciplinovanost. Vyloučení Urbana ze závěru první třetiny potrestal krátce po zahájení prostřední části Hossa, který zblízka zužitkoval nadvakrát ideální přihrávku Pulpána.

Hosté mohli odpovědět ve 23. minutě při přečíslení dvou na jednoho, Musil ale po vybídnutí od Pabišky trefil pouze gólmana Machovského. Za chvíli se vyznamenal i jeho protějšek Rittich, když dokázal zareagovat na teč Poletína. Domácí opět začali mít navrch, nedokázali však před polovinou utkání využít čtyřminutovou přesilovku, kterou si zkrátili vyloučením za příliš mnoho hráčů na ledě.

Ve 31. minutě si naopak po dalším trestu Moravčíka zahráli 43 vteřin trvající přesilovou hru pět na tři hosté. Machovského ovšem nepřekvapilo chytré zakončení Výborného ani následná skrytá bekhendová střela Musila. Poté znovu směrem dopředu přidali Indiáni, Rittich ale zastavil pokusy Kubalíka s Kracíkem a ve 38. minutě skvělým zákrokem překazil krásnou individuální akci Kratěny přes celé hřiště. Z protiútoku se na Machovského řítil osamocený Bárta, ale nevyšlo mu zakončení.

Do závěrečné dvacetiminutovky hosté nastoupili s cílem vstřelit kontaktní branku a začali soupeře důsledně napadat už v útočném pásmu. Indiáni ale soupeře aktivním pojetím dlouho nepouštěli do šancí a přečkali i dvě přesilové hry Mladé Boleslavi. Bruslaři se o závěrečný nápor připravili dvěma vyloučeními a v půlminutové power play neskórovali. Po šesti zápasech, ve kterých bodovali, tak vyšli naprázdno.

Hradec po dvou porážkách zabral

Hradecký Mountfield porazil Zlín 2:1 a po dvou zápasech se opět radoval z vítězství. Zlín naopak prohrál potřetí za sebou, na východě Čech mu k bodovému zisku nepomohla ani výrazná převaha ve třetí třetině.

Do hradecké branky se vrátila uzdravená jednička Kacetl, veterán Svoboda se opět přesunul na pozici dvojky. Hosté jsou blízko dna tabulky, ale na jejich bodový zisk má vedle nedobré hry vliv také fakt, že v domácím prostředí nemohl kvůli havárii na stadionu odehrát dva duely.

Lepší vstup do zápasu měli domácí. Hned v první minutě se do rychlé kombinace pustili Červený s Knotkem, ale střelu druhého chytil gólman Kašík rychle vystrčeným betonem.

První hradecká řada byla v úvodních minutách ze všech nejnebezpečnější, což se potvrdilo už v 5. minutě. Centr Knotek vyjel od pravého mantinelu a jeho střelu šikovně dorazil Červený. Zbytek první třetiny se hrál nepřesný hokej, ani jeden tým neměl větší šance.

Ve druhé části byl Hradec lepší. Druhou branku mohl vstřelit nejproduktivnější hráč Mountfieldu Bednář, jenže v obrovské šanci ho zastavil Kašík. Jeho zákrok musel posvětit i videorozhodčí, protože nebylo jasné, zda lapačkou nezakročil až za brankovou čárou.

Přesto se Hradec propracoval do dvoubrankového náskoku. Ve 26. minutě mu k tomu pomohli hosté. Nejprve byl za vysokou hůl vyloučen Čachotský a ještě při hradecké výhodě hráli hosté v šesti. Proto dostali druhý a trest a Východočeši možnost dvouminutové přesilovky pět na tři. Převaha o dva muže trvala jen 27 sekund, pak Bednář perfektně přihrál a Kanaďan Courchaine prostřelil Kašíka.

Hosté se do příležitostí příliš nedostávali. Brzdila je také disciplinovaná hra Východočechů, první vyloučený domácí hráč šel na trestnou lavici až ve 35. minutě. V oslabení poté dokonce mohli hosté inkasovat, ale Dej Kašíka nepřelstil. Navíc Zlín nebyl příliš šikovný, například přečíslení tří proti jednomu pokazil postavením mimo hru. V největší možnosti poté proti dotírajícímu Sýkorovi zasáhl Kacetl.

Ve třetí třetině pokračoval podobný průběh, týmy se příliš nedostávaly k zakončení. Hradec se snažil nepříjemnou obranou udržet vedení. Dlouho se mu to dařilo, i když Zlín zvyšoval tlak na jeho defenzivu. Vyplatilo se mu to až v 52. minutě, kdy od modré čáry prostřelil Kacetla Říčka. Zásah ještě umocnil hostující nápor, ale domácí se drželi obětavostí i trenérovým tahem, který se snažil tlak utlumit i oddechovým časem.

Pardubice ukončily čekání na tři body

Dynamo konečně zabralo a na ledě Litvínova vyhrálo 2:1 a ukončilo tak sérii tří porážek. Mistrovský Litvínov naopak prohrál potřetí za sebou a stále má na svém kontě jen jedno tříbodové vítězství z prvního kola. Litvínov tak v tabulce klesl na 12. místo za svého dnešního přemožitele.

První vážnější střela na branku přišla až v sedmé minutě a hned byla gólová. Útočník hostů Starý zůstal osamocený na pravém křídle a neomylně zavěsil na bližší tyč. Severočeši poprvé ohrozili Kristana v deváté minutě, ale Jánský po krásné Hüblově přihrávce minul prázdnou branku.

Domácím nepomohla k vyrovnání ani dvojnásobná přesilová hra trvající 22 sekund. Největší šanci měl opět Jánský, puk z jeho hole skončil pouze na tyčce. A tak se mohli v 17. minutě radovat opět Pardubičtí, nedůraz před Janusem využil obránce Šeda, který dorazil puk do branky. Asistenci si připsal kanadský útočník Redenbach, kterého Pardubice dnes angažovaly.

Zmar domácích pokračoval i v úvodu druhé třetiny. Hosté hráli pozorně a vyrovnali se i s přesilovkami soupeře. Navíc pozorně chytal Kristan, který si poradil i s velkou šancí Martynka. Zvýšit vedení hostů mohli Svoboda s Tyborem, přečíslení dva na jednoho ale nezakončili ideálně.

V závěru druhé třetiny Litvínovu vykřesali naději na obrat mladíci ze čtvrté formace. Řehoř našel střílenou přihrávkou Havlíčka, ten pouze nastavil hůl a poslal puk za hostujícího brankáře.

Do třetí části vstoupili domácí aktivněji, ale v koncovce se jim nedařilo. Největší příležitosti si opět vypracovala čtvrtá formace, ovšem Kristan byl pozorný a vždy připraven. V 51. minutě předvedl úchvatné sólo Kubát, který obešel čtyři protihráče, ztroskotal ovšem na hostujícím brankáři. Vyrovnat se domácím nepodařilo ani při závěrečné power play.

Hadamczik porazil Růžičku

Hokejisté Brna porazili v 10. kolo extraligy Chomutov 6:4 a po třetí výhře za sebou se posunuli na čtvrté místo tabulky. Ze souboje bývalých reprezentačních trenérů Aloise Hadamczika a Vladimíra Růžičky tak vyšel vítězně současný kouč Komety.

Domácí rozhodli o svém vítězství třemi góly v poslední třetině. Dvakrát se zapsal do listiny střelců Tomáš Vondráček. Pirátům v úspěchu nepomohl ani produktivní Tomáš Pospíšil, který si kromě branky připsal dvě asistence.

Kometa se opět nevyvarovala úvodního výpadku. Hlasatel představil v domácí premiéře americkou posilu obránce Spanga, který si ještě vychutnával potlesk tribun, když po jeho straně zaútočil Červenka. Pospíšilovu střelu ještě stačil brankář Čiliak vyrazit, volný Červenka ale už ve třinácté sekundě kotouč pohodlně vrátil do sítě.

Brňané se po inkasovaném gólu ponořili do hlubokého útlumu. Nebyli schopni založit kloudnou akci, působili bezradně proti důraznějšímu soupeři. Když se v 6. minutě po střele Pospíšila odrazil kotouč od horní tyčky, vzal si trenér Hadamczik oddechový čas. Důraznou domluvou se mu podařilo své svěřence nabudit k větší aktivitě.

Ve 14. minutě se blýskla nová posila Brna Špirko. Po úniku z pravé strany našel slovenský útočník před brankou Káňu, jenž se šikovně uvolnil a vyrovnal. V závěru úvodní třetiny přidal po vyloučení Červenky při přesilovce druhý gól Komety Vondráček.

Hned v úvodu druhé třetiny po objetí branky skóroval Burian, jehož střela po ledě proklouzla brankáři Strmeňovi podél betonu za záda. Růžička na jeho chybu zareagoval výměnou brankářů a poslal na jed Hanuljaka. Piráti se vrátili k agresivnímu hokeji z úvodu zápasu. Ve 29. minutě tři sekundy po skončení přesilovky snížil Chlouba a o čtyři minuty později překonal střelou po ledě k tyči Pospíšil.

Na vyrovnání soupeře zareagoval Hadamczik, jenž se rozhodl zredukovat sestavu na tři útoky. A tento krok se mu vyplatil. Ve 46. minutě získala Kometa se štěstím vedení zpět na svoji stranu. Obránce Spang trefil vedle branky stojícího Hrušku, od nějž se odrazil za záda bezmocného Hanuljaka. Další krok k zisku tří bodů udělali domácí v 54. minutě v rozmezí 55 sekund, kdy se prosadili Vondráček a Vojtěch Němec. Poslední slovo měl Hřebejk, jenž pohotovou dorážkou snížil na konečných 6:4.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o extralize 2015/16

Tipsport extraliga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Tipsport extraligy

Zdroj: Sport

10. kolo hokejové extraligy:

HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 7:5 (1:3, 4:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 6. J. Hlinka (Buchtele, Réway), 22. Piskáček (J. Hlinka, Buchtele), 24. Sabolič (Pech), 34. Réway, 37. J. Mikuš (Buchtele, Přibyl), 45. Hamilton (Réway), 60. Kumstát - 12. Polanský (Linhart, Irgl), 17. Svačina (Hrňa, Klesla), 18. Svačina (Polanský, Irgl), 31. Polanský (Foltýn), 55. Chmielewski (L. Doudera, Klepiš). Rozhodčí: Hodek, Souček - Bláha, Špůr. Vyloučení: 8:5, navíc Čajkovský (Sparta) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 6164.

Sparta: Pöpperle (18. Lukáš) - Čajkovský, Barinka, Piskáček, Polášek, J. Mikuš, Hrbas, od 33. navíc Eminger - Sabolič, Pech, Kumstát - Réway, J. Hlinka, Klimek - Hamilton, Přibyl, Buchtele - Černoch, Cingel, A. Kudrna. Trenéři: Jandač a Moták.

Třinec: Hrubec (41. Šimboch) - Klesla, M. Doudera, Nosek, L. Doudera, Roman, Linhart, Adámek, Foltýn - Irgl, Polanský, Cienciala - Matuš, Klepiš, Svačina - Hrňa, Rákos, Rufer - Christov, Jašek, Chmielewski. Trenéři: Kalous a Varaďa.

Bílí Tygři Liberec - HC Olomouc 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Branka a nahrávky: 53. Skrbek (Řípa, Vodný). Rozhodčí: Hribik, Hrubý - Blümel, Zavřel. Vyloučení: 4:8. Bez využití. Diváci: 4485.

Liberec: Lašák - Vitásek, Derner, Šimek, Ulrych, Plutnar, Výtisk, Kajínek - Řepík, Vampola, Birner - Bakoš, Bulíř, Radivojevič - Stránský, P. Jelínek, Krenželok - Jonák, Lakatoš, D. Špaček. Trenéři: Pešán a V. Čermák.

Olomouc: Konrád - Skrbek, Vyrůbalík, Valenta, Jaroměřský, Staněk, Ondrušek, Rašner - Kafka, J. Knotek, Laš - Holec, A. Zeman, T. Mikúš - Eberle, Řípa, Vodný - Kucharczyk, Herman, Jergl. Trenéři: Venera a Tomajko.

HC Škoda Plzeň - BK Mladá Boleslav 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Kracík (Jeřábek, D. Kubalík), 5. Johnson (Bližňák, Pulpán), 21. Hossa (Pulpán, Jeřábek) - 9. Ovčačík (Lenc, L. Pabiška). Rozhodčí: R. Čech, Hradil - Lhotský, Jiří Svoboda. Vyloučení: 7:11. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4044.

Plzeň: Machovský - Kadlec, D. Sklenička, J. Jeřábek, Moravčík, Kubka, Pulpán - Kratěna, Bližňák, Schleiss - Indrák, Kracík, D. Kubalík - Johnson, Lev, Hossa - J. Sýkora, Preisinger, Poletín. Trenéři: Michal Straka a Čihák.

Mladá Boleslav: Rittich - Voráček, Stříteský, Trončinský, Holub, Ovčačík, Trška - Jarůšek, D. Výborný, Bárta - Hyka, Urban, Pacovský - M. Látal, Žejdl, Klimenta - Lenc, Musil, L. Pabiška. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

Mountfield Hradec Králové - PSG Zlín 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Červený (T. Knotek, J. Kudrna), 27. Courchaine (Bednář, K. Pilař) - 52. Říčka (Okál). Rozhodčí: Šindler, Úlehla - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0. Diváci: 4532.

Hradec Králové: Kacetl - Pláněk, Vydarený, K. Pilař, Čáp, Dietz, Vašíček, Hronek - J. Kudrna, T. Knotek, Červený - Bednář, Ihnacak, Courchaine - Köhler, Kukumberg, Dej - Troliga, Tvrdík, Kopta. Trenéři: Draisaitl a T. Martinec.

Zlín: Kašík - A. Holík, O. Horák, Matějíček, Žižka, Kotvan, Řezníček - T. Sýkora, Cibák, Kubiš - Ondráček, P. Holík, Veselý - Čachotský, Roman Vlach, Říčka - Okál, Popelka, Sedláček. Trenéři: Rost. Vlach, Jurík a Hrazdira.

HC Verva Litvínov - HC Dynamo Pardubice 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 35. Havlíček (I. Řehoř) - 8. Starý (Poulíček, Marcinko), 17. Šeda (Redenbach, Rolinek). Rozhodčí: Pešina, R. Svoboda - Frodl, Hynek. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Diváci: 4642.

Litvínov: Janus - Chaloupka, Kubát, F. Pavlík, Frolo, Gula, T. Pavelka - Martynek, Hübl, Lukeš - Jánský, R. Hanzl, Trávníček - Jurčík, Piroš, M. Hořava - I. Řehoř, Havlíček, A. Chlapík. Trenéři Rulík, Weissmann a Šlégr.

Pardubice: Kristan - Gregorc, Čáslava, Štajnoch, L. Havlík, Bokroš, Ščotka, J. Zdráhal, M. Šeda - P. Sýkora, Redenbach, Rolinek - J. Svoboda, Nahodil, Tybor - Poulíček, Marcinko, Starý - A. Havlík, Tomášek, Kolář. Trenéři: M. Říha ml. a Baďouček.

HC Kometa Brno - Piráti Chomutov 6:4 (2:1, 1:2, 3:1).

Branky a nahrávky: 14. J. Káňa II (Špirko, Hanzlík), 20. Vondráček (Kováčik, J. Káňa II), 23. Burian (Dočekal), 46. J. Hruška (Spang, V. Němec), 54. Vondráček (Hanzlík), 54. V. Němec (J. Hruška) - 1. Červenka (Pospíšil), 29. Chlouba (Pospíšil, Vondrka), 33. Pospíšil (Rutta), 55. Hřebejk (Hovorka, Rutta). Rozhodčí: Fraňo, Polák - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:0. Diváci: 7395.

Brno: Čiliak - Spang, T. Kaberle, Kováčik, Hanzlík, Kuboš, Stehlík, Malec - V. Němec, J. Hruška, Ostřížek - Vondráček, Špirko, J. Káňa II - Dočekal, L. Čermák, Burian - R. Zohorna, Koreis, H. Zohorna - od 21. navíc Dvořák.. Trenéři: Hadamczik, K. Beran a Pokorný.

Chomutov: Strmeň (23. Hanuljak) - Rutta, J. Drtina, Rýgl, Dlapa, Jánošík, Redlihs, Šidlík, Blaha - Pospíšil, Červenka, Vondrka - Hovorka, Dušek, Sklenář - Chlouba, Kämpf, Hřebejk - L. Květoň, D. Kaše, Tomica. Trenéři: V. Růžička st., B. Kopřiva a J. Šťastný.