Chomutov vyhrál v Hradci, Plzeň zdolala Třinec po nájezdech

29. 11. 2015 17:54
Extraliga se pomalu dostává do druhé poloviny. Dnes proběhla už 24. kolo. Mistr z Litvínova přivítal Karlovy Vary, v moravském derby se v Ostravě představila Olomouc, souboj týmů z opačných konců tabulky viděli diváci v Liberci, kde přijel Zlín. Hradec hostil Chomutov, Sparta Pardubice. V televizním utkání se v Plzni představil Třinec.
Vladimír Růžička může být spokojen, Piráti vezou z Hradce tři body
Vladimír Růžička může být spokojen, Piráti vezou z Hradce tři body | Foto: Milan Kammermayer

Ostrava - V moravském derby přivítaly Vítkovice na svém ledě Olomouc. Domácí přejeli Kohouty v poměru 4:0, když své branky rozdělili do všech třech třetin. Dvě branky si připsal domácí Vojtěch Tomi. Daniel Dolejš si připsal třetí nulu v sezoně.

Mistr z Litvínova je stále poslední. Proti Karlovým Varům prohrál doma 1:4. Hostům dnes zahrála výborně čtvrtá formace. Rohan s Gorčíkem si přisali po jedné brance a výrazně tak pomohli Varům ke třem bodům.

Bílí tygři doma doslova rozdrápali Zlín. Po výhře 5:1 si upevnili první pozici v tabulce. Liberec rozhodl zápas ve druhé třetině, kdy se dostal do čtyřbrankového trháku. Hosté upravili výsledek dvě minuty před koncem.

Hradec doma nedokázal bodovat s rozjetým Chomutovem a prohrál 2:4. Hosté v polovině utkání vedli už o tři branky, ale Vydarený s Knotkem zápas ještě ve druhé třetině zdramatizovali. Definitivu zápasu dal čtvrtým gólem Pirátů Roman Červenka.

Sparta si doma poradila s Pardubicemi 3:0, když hosty držel ve hře zejména brankář Maxwell. Vítěznou branku si připsal na začátku druhé třetině Polášek.

Do Plzně přijel Třinec, který se zatím celou sezonu hledá. Naopak domácí předvádí kvalitní hokej a právem okupují přední příčky tabulky. Vyrovnané utkání skončilo po šedesáti minutách 2:2. Zápas rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější domácí zásluhou Jána Sýkory.

Vary uspěly po třech letech v Litvínově

Na začátku 12. minuty si Litvínov zahrál poprvé přesilovku, když svou holí fauloval opět Bičánek. Jenže karlovarský Rohan vybojoval puk ve středním pásmu a povedenou ranou otevřel v oslabení skóre.

Hosté ve druhém dějství navýšili své vedení, když najíždějící Benák usměrnil Rachůnkovu nabídku.

Po návratu ze šaten oživil už po 28 sekundách třetí třetiny naděje domácích Kubát, jenž netradičně vyřešil přečíslení, když zvolil místo nahrávky kousek za modrou čárou nekompromisní ránu na Závorku a byl úspěšný.

Hosté se sice neprosadili v přesile o dva muže, ale v pokračující klasické přesilovce vyrazil Janus betonem Benákovu bombu přímo před Rachůnka, jenž nezadržitelně pálil do odkryté branky - 1:3.

Definitivu pak zajistil hostům o 69 vteřin později Gorčík, který zasadil zaskočeným domácím čtvrtý úder.

Vítkovicím se na Olomouc daří

Počtvrté v řadě během devíti dnů Vítkovicím náramně sedl vstup do zápasu a na vedoucí gól znovu čekaly jen pár minut. Balán se i v zajetí dvou protihráčů dokázal na brankovišti opřít do Burgerovy přihrávky od zadního hrazení a v páté minutě dosáhl své osmé trefy v sezoně.

Z optické převahy domácích se urodil druhý gól až v polovině zápasu. Němec z otočky rychle vystřelil a kotouč ještě kousek před Konrádem usměrnil do sítě Kucsera.

Kouč Venera se už v 37. minutě zkoušel vzkřísit svůj tým oddechovým časem, avšak definitivně všechno vyřešil zkraje třetí části Tomi, který se prosadil šikovným švihem zpoza obránce.

Kohouti pak už na komplexně působícího protivníka neměli. Tomi ke své premiérové trefě přidal ještě jeden nášup a upravil na 4:0.

Liberec si pomohl v přesilovkách

První branky se diváci dočkali v 6. minutě, kdy si Valský povodil puk v rohu kluziště, poté si vyjel na kruhy a střelou po ledě překvapil Kašíka.

Ve 24. minutě se v přesilovce totiž napřáhl na modré Ševc a ukázkově trefil horní růžek branky soupeře. Gól na 2:0 Tygry povzbudil a jejich hra nabrala obrátky.

Ve 30. minutě si při další přesilovce Bakoš narazil puk s Bulířem a potom tváří v tvář Kašíkovi předvedl fintu jako Hertl či Malík v NHL - 3:0. Kašík následně přepustil své místo Štůralovi.

O chvíli později čelili hosté další přesilovce domácích a Štůrala rychle kapituloval. Po sérii přihrávek ho z vrcholu kruhu prostřelil opět Bakoš.

Liberec ve třetí třetině udeřil popáté. Ve skrumáži u branky se nejlépe zorientoval Jonák. I přes jasné vedení tlak domácích neustával a bavili diváky pohlednými akcemi.

Z nenápadného útoku dvě minuty před koncem připravil Schwarze o čisté konto Říčka a kosmeticky tak upravil výsledek utkání.

Piráti bodovali po osmé v řadě

V 18. minutě Svoboda nestačil na přesnou Květoňovu střelu pod horní tyč. Útočník byl před ním po perfektní Růžičkově přihrávce zcela sám.

Ve 28. minutě zakončil únik dvou proti jednomu Hřebejk ranou nad Svobodovu lapačku a hned o minutu později se po dalším přečíslení třech proti dvoum prosadil nepříliš prudkým pokusem Květoň.

Hradec se trefil až při hře čtyři na čtyři ve 36. minutě. Kanaďan Courchaine předvedl perfektní akci a po kličce obránci nahrál do jasné šance Vydarenému. Stejně jako Chomutov také Hradec skóroval dvakrát během dvou minut. Po Vydareném si připsal zásah také Knotek, jenž do prázdné branky dorazil puk odražený od tyče po Šimánkově teči.

Chomutov ve třetí třetině brilantně zvládl jeden z rychlých protiútoků, do nichž se dostal. V 52. minutě přihrával Vondrka a z voleje přesně pod břevno pálil Červenka. Osvědčené parťáky dal do jednoho útoku kouč Růžička až ve třetí třetině a vyplatilo se mu to. Domácím se duel nepodařilo zdramatizovat ani při závěrečné power play.

Lukáš vychytal první extraligovou nulu

V závěru úvodního dějství byl vyloučen Ščotka na dvě plus dvě minuty za hru vysokou holí a Sparta z toho v úvodu druhé třetiny vytěžila vedení. Ránou od modré čáry otevřel skóre obránce Polášek.

Ve 42. minutě byl ve vlastním oslabení faulován Netíkem při úniku Rolinek, ale z trestného střílení střelou na lapačku Lukáše nepřekonal.

Sparta pojistila náskok v 51. minutě. Po přečíslení překonal Maxwella Klimek a ve 22. utkání sezony se radoval z první branky. Další šance Sparty už skóre nezměnily. V závěru ještě v přesilovce při power play soupeře dovršil výsledek do prázdné branky Čajkovský.

Plzeň ukončila nájezdové trápení

Domácím vyšel vstup do zápasu. Díky přesilové hry, kterou využil v šesté minutě ranou bez přípravy od modré čáry Lev.

Vyrovnání zajistil Třinci v polovině utkání Plíhal, který během početní výhody skóroval po spolupráci s Klepišem bekhendovou střelou. Domácí ovšem dokázali za 23 vteřin odpovědět druhým gólem, když Kubkovo nahození úspěšně tečoval patnáctigólový kanonýr Kubalík.

Recept na domácí pozornou defenzivu našel až v 56. minutě Linhart, který po ideální přihrávce Chmielewskeho srovnal ranou z levého kruhu na 2:2.

Zápas tak dospěl do prodloužení, na jehož začátku nepotrestal zaváhání domácí obrany z mezikruží zakončující Dravecký. O zisku druhého bodu pro Indiány rozhodl vítězným nájezdem v páté sérii Sýkora.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o extralize 2015/16

Tipsport extraliga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Tipsport extraligy

Zdroj: Sport

24. kolo hokejové extraligy:

HC Verva Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 41. Kubát (Trávníček) - 13. T. Rohan, 38. Benák (Marosz, T. Rachůnek), 53. T. Rachůnek (Benák), 54. Gorčík (Osmík). Rozhodčí: Hribik, Hrubý - Frodl, Zavřel. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4124.

Litvínov: Janus - Gula, Kubát, T. Pavelka, Baránek, F. Pavlík, Frolo - M. Hořava, Hanzl, Lukeš - Jánský, Hübl, Trávníček - Válek, Havlíček, Piroš - Jurčík, Smolka, Gerhát. Trenéři: Rulík, Weissmann a Šlégr.

Karlovy Vary: Závorka - T. Dvořák, Bičánek, Benák, Sičák, Rodney, Gulaši, Redlihs - Huna, Marosz, T. Rachůnek - Bartek, Bulík, Duda - Koblasa, Kůs, Vachovec - Gorčík, Osmík, T. Rohan. Trenéři: Oremus a Mlejnek.

HC Vítkovice Steel - HC Olomouc 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 5. Balán (Burger), 30. Kucsera (E. Němec, Burger), 44. Tomi (Kudělka, Čerešňák), 51. Tomi (M. Hlinka). Rozhodčí: Mrkva, Šindler - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 6:4, navíc Štich (Vítkovice) do konce utkání. Bez využití. Diváci: 6042.

Vítkovice: Dolejš - Čerešňák, Kudělka, Sloboda, Štich, Kovář, Pastor - Szturc, Strapáč, Ölvecký - Vandas, Kolouch, Kucsera - E. Němec, Balán, Burger - Tomi, M. Hlinka, Húževka. Trenéři: Svozil a Petr.

Olomouc: Konrád - Houdek, Vyrůbalík, Valenta, Ondrušek, Staněk, Jaroměřský - Buc, J. Knotek, Laš - Kafka, T. Mikúš, Kucharczyk - Eberle, Řípa, Vodný - Matai, Herman, Holec. Trenéři: Venera a Tomajko.

Bílí Tygři Liberec - PSG Zlín 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 6. Valský (Krenželok), 24. Ševc (P. Jelínek, Vampola), 30. Bakoš (Bulíř), 32. Bakoš (Radivojevič, Šimek), 44. Jonák - 58. Říčka (P. Holík). Rozhodčí: Polák, Hejduk - Lučan, Kis. Vyloučení: 3:6. Využití: 3:0. Diváci: 4595.

Liberec: Schwarz - Šimek, Ševc, Říha, Derner, Plutnar, Výtisk, Havlín - Lakatoš, Vampola, Birner - Bakoš, Bulíř, Radivojevič - Valský, P. Jelínek, Krenželok - Ordoš, Stránský, J. Vlach, od 41. navíc Jonák. Trenéři: Pešán a V. Čermák.

Zlín: Kašík (30. Štůrala) - Kotvan, Urbanec, Matějíček, Žižka, Řezníček, O. Horák - Čachotský, P. Holík, Říčka - Ondráček, Maruna, Kubiš - Bukarts, Cibák, T. Sýkora - A. Havlík, Popelka, O. Veselý. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Mountfield Hradec Králové - Piráti Chomutov 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 36. Vydarený (Courchaine, Ihnacák), 37. T. Knotek (Šimánek, Pláněk) - 18. D. Květoň (V. Růžička ml., Pereťagin), 28. Hřebejk (Dušek, R. Veselý), 29. D. Květoň (Jánošík), 52. Červenka (Vondrka, Pospíšil). Rozhodčí: Hradil, Úlehla - Ondráček, Komárek. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 4359.

Hradec Králové: A. Svoboda (29. Kacetl) - Pláněk, Vydarený, K. Pilař, Čáp, Dietz, Jank, Vašíček - J. Kudrna, Ihnacak, Šimánek - Bednář, Kukumberg, Dej - Červený, T. Knotek, Courchaine - Köhler, Honejsek, R. Pavlík. Trenéři: Draisaitl a T. Martinec.

Chomutov: Strmeň - Rutta, Skinner, Jánošík, Dlapa, Šidlík, Pereťagin, Mrázek - Pospíšil, Červenka, Tomica - D. Květoň, V. Růžička ml., Vondrka - Hovorka, Kämpf, Sklenář - R. Veselý, Dušek, Hřebejk. Trenéři: V. Růžička st., B. Kopřiva a J. Šťastný.

HC Sparta Praha - HC Dynamo Pardubice 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 23. Polášek (Eminger), 51. Klimek (Švrček), 60. Čajkovský. Rozhodčí: T. Horák, Fraňo - Jindra, Zíka. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:0. Diváci: 8716.

Sparta: Lukáš - Eminger, Polášek, Čajkovský, Švrček, Hrbas, J. Mikuš, Glenn - Netík, Klimek, Buchtele - Sabolič, Pech, Kumstát - Forman, Hamilton, A. Kudrna - M. Procházka, Černoch, Dvořáček. Trenéři: Jandač a Moták.

Pardubice: Maxwell - Štajnoch, Gregorc, Nedbal, Čáslava, Bokroš, Ščotka, L. Havlík, M. Šeda - Marcinko, Redenbach, J. Svoboda - P. Sýkora, Nahodil, Rolinek - Poulíček, Tomášek, Voženílek - Šimun, Kaut, Moučka. Trenéři: R. Král a Zadina.

HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec 3:2 po sam. náj. (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Lev (Kubalík, Jeřábek), 31. Kubalík (Kubka, Indrák), rozhodující nájezd J. Sýkora - 30. Plíhal (Klepiš, Dravecký), 56. Linhart (Chmielewski). Rozhodčí: Lacina, Pavlovič - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Diváci: 3170.

Plzeň: Machovský - Jeřábek, Chalupa, Holý, Pulpán, Kubka, D. Sklenička - Indrák, Kracík, Kubalík - Schleiss, Bližňák, Johnson - J. Sýkora, Preisinger, Hossa - M. Beran, Lev, Poletín. Trenéři: Michal Straka a Čihák.

Třinec: Hamerlík - Nosek, Linhart, Galvas, L. Doudera, Hrabal, M. Doudera, Foltýn - Dravecký, Matuš, Klepiš - Tybor, Polanský, Adamský - Rákos, Plíhal, Hrňa - Christov, Kopecký, Rufer. Trenéři: Mucha a Malík.