reklama

Everton získal kanonýra, Arsenal láká Sahina a M´Vilu

Emirates Stadium - stadion Arsenalu Emirates Stadium - stadion Arsenalu Foto: Reuters

Londýn - Everton získal belgického útočníka Kevina Mirallase z Olympiakosu Pireus. Za nejlepšího střelce minulého ročníku řecké ligy údajně zaplatil šest milionů liber (asi 190 milionů korun) a podle agentury AP se čtyřiadvacetiletým fotbalistou podepsal čtyřletou smlouvu.

Belgický reprezentant Mirallas v uplynulé sezoně nastřílel dvacet branek v 25 zápasech a pomohl Olympiakosu k obhajobě titulu. Do Evertonu přišel jako náhrada za Jacka Rodwella, který před týdnem přestoupil do mistrovského Manchesteru City.

V úvodním utkání anglické ligy v pondělí proti Manchesteru United ještě Mirallas, který v belgické reprezentaci odehrál 28 zápasů a dal pět branek, nenastoupí. Přestup byl totiž dokončen až po páteční uzávěrce soupisek.

Arsenal shání náhradu za Songa

Arséne Wenger, který včera definitivně potvrdil odchod Alexe Songa z Arsenalu do Barcelony, nyní usilovně hledá jeho náhradu.

Z Realu Madrid by jako nástupce kamerunského záložníka mohla přijít někdejší opora Borussie Dortmund Nuri Sahin. V těchto chvílích se hovoří o tom, že by jej Arsenal získal na roční hostování.

Ve Wengerově oblíbené Francii se pak již jako o hotové věci píše o přesupu Yannicka M´Vily z Rennes, který taktéž nastupuje na nyní uvolněném postu defenzivního záložníka.

Tomuto přestupu by nasvědčoval i fakt, že ze hry o M´Vilu již odstoupil hlavní rival Arsenalu Tottenham. 

Jakub Šafránek, ČTK - 19. 8. 2012 14:23

reklama

Diskuse

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse na Aktuálně.cz a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku. Při opakovaném porušení kodexu může administrátor zablokovat zobrazování vašich příspěvků v diskusích na Aktuálně.cz ostatním uživatelům.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz (redakce@aktualne.cz)

reklama