Erbanové unikl v Heerenveenu bronz o šest setin

Aktualizováno 7. 2. 2015 17:26
Rychlobruslařka Karolína Erbanová skončila na Světovém poháru v Heerenveenu čtvrtá na kilometru a šestá na poloviční trati. V závodu na 1000 metrů jí pódium uniklo o pouhých šest setin sekundy.
Karolína Erbanová
Karolína Erbanová | Foto: Pavel Lebeda pro SPORT INVEST Group

Heerenveen - Rychlobruslařka Karolína Erbanová skončila na Světovém poháru v Heerenveenu čtvrtá na kilometru a šestá na poloviční trati. V závodu na 1000 metrů jí umístění na stupních vítězů uniklo o pouhých šest setin sekundy. Na obou sprinterských tratích byla v sezoně lepší jen jednou, v listopadu v Soulu dosáhla v obou případech na bronz.

Na kilometru kralovaly Američanky Heather Richardsonová a Brittany Boweová. Dvaadvacetiletá Erbanová v předposlední rozjížďce porazila domácí hvězdu Ireen Wüstovou a zařadila se na třetí pozici, v poslední jízdě jí však těsně předstihla vedoucí žena SP Li Čchi-š' z Číny.

Erbanová po druhém nejlepším výsledku sezony paradoxně přišla o třetí místo v průběžném pořadí disciplíny, o které ji připravila vítězná Richardsonová. Rychlobruslařky čeká ještě březnový finálový závod SP v Erfurtu.

Richardsonová krátce předtím vyhrála na nizozemském oválu i pětistovku před Nao Kodairaovou z Japonska. Erbanová zajela čas 38,34 a na třetí Boweovou ztratila 13 setin sekundy.

Závody SP v rychlobruslení v Heerenveenu (Nizozemsko):

Muži:

500 m: 1. Kuližnikov (Rus.) 34,93, 2. Waš (Pol.) 34,97, 3. Ihle (Něm.) 35,11.
Průběžné pořadí SP (po 9 z 12 závodů): 1. Kuližnikov 680, 2. Dubreuil (Kan.) 516, 3. Waš 440.

1000 m: 1. Nuis (Niz.) 1:08,76, 2. Kuližnikov 1:08,97, 3. Ihle 1:09,06.
Průběžné pořadí SP (po 5 z 6 závodů): 1. Kuližnikov 430, 2. Nuis 351, 3. Schwarz (Něm.) 281.

Ženy:

500 m: 1. Richardsonová (USA) 37,82, 2. Kodairaová (Jap.) 38,14, 3. Boweová (USA) 38,21, ...6. Erbanová (ČR) 38,34.
Průběžné pořadí SP (po 9 z 12 závodů): 1. I Sang-hwa (Kor.) 800, 2. Kodairaová 690, 3. Richardsonová 410, ...6. Erbanová 347.

1000 m: 1. Richardsonová 1:14,87, 2. Boweová 1:15,38, 3. Li Čchi-š' (Čína) 1:15,89, 4. Erbanová 1:15,95.
Průběžné pořadí SP (po 5 z 6 závodů): 1. Li Čchi-š' 380, 2. Leenstraová (Niz.) 321, 3. Richardsonová 280, 4. Erbanová 261, ...43. Sáblíková (ČR) 4.