Sáblíková byla v Inzellu v závodě SP na 1500 m šestá

Aktualizováno 7. 3. 2014 18:02
Rychlobruslařka Martina Sáblíková skončila na Světovém poháru v Inzellu šestá v závodu na 1500 metrů.
Martina Sáblíková.
Martina Sáblíková. | Foto: Reuters

Inzell - Rychlobruslařka Martina Sáblíková skončila na Světovém poháru v Inzellu šestá v závodu na 1500 metrů. Na vítěznou Ireen Wüstovouz Nizozemska ztratila 2,66 sekundy.

Sáblíková jela s krajankou Karolínou Erbanovou ve čtvrté rozjížďce a časem 1:56,69 se nadlouho usadila v čele. Překonala ji až Ruska Jekatěrina Lobyševová a kompletní čtveřice z posledních dvou jízd, která závod s přehledem ovládla. Erbanová byla časem 1:58,08 patnáctá.

Trojnásobná olympijská vítězka Sáblíková získala na patnáctistovce bronz před čtyřmi lety ve Vancouveru, letos v Soči tuto trať vynechala. V této sezoně SP dojela v úvodním závodu v Calgary třetí.

Erbanová na úvod programu v Inzellu obsadila desáté místo v závodu na 500 metrů a dosáhla v této disciplíně nejlepšího výsledku v sezoně. Na vítěznou Američanku Heather Richardsonovou ztratila 42 setin sekundy.

Desátá byla Erbanová i na hrách v Soči, kde se ale nejkratší olympijská trať jela dvoukolově a dosažené časy se sčítaly.

Zatímco olympijské hry rychlobruslařům USA vůbec nevyšly a nejlepším americkým výsledkem v Soči bylo šesté místo ženského týmu, Brittany Boweová dnes v Německu dojela na patnáctistovce třetí a Richardsonová ovládla pětistovku. V Inzellu však nestartovala vedoucí žena této sprinterské disciplíny I Sang-hwa z Koreje.

Světový pohár v rychlobruslení v Inzellu (Německo):

Ženy:

500 m: 1. Richardsonová (USA) 37,85, 2. Hesseová (Něm.) 37,86, 3. Fatkulinová (Rus.) 37,89, ...10. Erbanová (ČR) 38,27.

Průběžné pořadí SP (po 9 z 12 závodů): 1. I Sang-hwa (Korea) 700 b., 2. Richardsonová 590, 3. Fatkulinová 580, ...19. Erbanová 122.

1500 m: 1. Wüstová 1:54,03, 2. Van Beeková (obě Niz.) 1:54,70, 3. Boweová (USA) 1:55,06, ...6. Sáblíková (ČR) 1:56,69, 15. Erbanová 1:58,08.

Průběžné pořadí SP (po 5 z 6 závodů): 1. Wüstová 380, 2. Boweová 314, 3. Van Beeková 310, ...13. Sáblíková 120, 18. Erbanová 88.