VIDEO Eliáš dal fantastický gól a ukončil černou sérii Ďáblů

20. 12. 2014 6:48
Patrik Eliáš gólem a úspěšným nájezdem zařídil vítězství New Jersey nad Tampou 3:2 po samostatných nájezdech.
Podívejte se na góly v zápase New Jersey a Tampy | Video: youtube.com

Praha - Patrik Eliáš má hlavní podíl na ukončení černé série pěti porážek New Jersey. Český útočník vstřelil v zápase proti Tampě gól a poté jako jediný v penaltovém rozstřelu proměnil svůj nájezd. Devils tak vyhráli 3:2.

Přestože měl na výhře lví podíl, nebyl Eliáš vyhlášen hvězdou utkání. Tohoto ocenění se dnes v noci naopak dostalo brankáři Petru Mrázkovi z Detroitu a Jiřímu Hudlerovi z Calgary.

Výhra v šedesáti minutách unikla

Třebíčský rodák po přihrávce Martina Havláta zvýšil v první třetině vedení týmu na 2:0, když se v souboji jeden na jednoho obtočil okolo Matta Carlea a taktéž bekhendem poslal puk do horního růžku branky. "Puk po teči od hokejky našeho obránce ještě trochu zaplachtil. To samé se stalo u první branky. Tak to v hokeji někdy chodí," prohlásil brankář Tampy Jevgenij Nabokov.

Slibný náskok New Jersey se ale v dalším průběhu utkání rozplynul, přičemž vyrovnání zajistil hostům až v poslední minutě Nikita Kučerov. V závěrečné penaltové loterii ale nakonec zvítězili díky Eliášovi Devils, kteří upravili bilanci nájezdů v sezoně na 2:5. "Obvykle si takhle nenajíždím. Předstíral jsem střelu a čekal na jeho pohyb," popsal svůj nájezd Eliáš.

"Naše výhra se rodila těžce, ale pro nás byla hodně důležitá. Potřebovali jsme ji. Nebylo pravděpodobně hodně lidí, kteří by si na nás dnes vsadili, ale našli jsme cestu k vítězství. I když nebyla nejhezčí. Máme hodně na čem pracovat. Tým ale ukázal charakter," uvedl trenér New Jersey Peter DeBoer, za něhož se během neúspěšných výsledků postavil i Jaromír Jágr. Česká hvězda prohlásila, že chyba není v trenérovi, problém týmu je ve vysokém počtu zraněných hráčů. V sestavě poražených byli uzdravení Radko Gudas i Ondřej Palát.

Mrázek porážce nezabránil

Naopak v neúspěšné sérii pokračovali hokejisté Detroitu, kteří doma podlehli New Yorku Islanders 1:2 a připsali si pátou porážku v řadě. Red Wings nepomohl ani spolehlivý výkon Petra Mrázka, jenž po první třetině nahradil zraněného brankáře Jimmyho Howarda. Český gólman kryl 22 z 23 střel a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Mrázek nestačil jen na dorážku, kterou Anders Lee v polovině utkání zlomil nerozhodný stav.

"Mrázek chytal fantasticky. S těžkou situací, kdy naskočil do rozběhnutého zápasu, si poradil skvěle," pochválil mladého gólmana trenér Detroitu Mike Babcock. Problém jeho týmu tkví v posledních zápasech v útoku, neboť během série pěti proher skóroval pouze pětkrát. "Na tohle se snažíme nemyslet. Zítra si dáme dobrý trénink, budeme pracovat na správných věcech a věříme, že situaci zase obrátíme," doplnil útočník Henrik Zetterberg.

Michálek rozjel kanonádu

Milan Michálek odstartoval gólem ze třetí minuty kanonádu Ottawy, která přehrála Anaheim 6:2. Český útočník usměrnil mezi tři tyče přihrávku Erika Karlssona. Náskok kanadského týmu postupně narostl až na 4:0, pak sice Ryan Getzlaf snížil na rozdíl dvou branek, ale další komplikace Senators nepřipustili.

Ocenění pro druhou hvězdu zápasu získal i Jiří Hudler, přestože nebodoval a s Calgary podlehl na vlastním ledě 1:2 Dallasu. Výsledek kopíroval skóre z druhé třetiny, v níž Jamie Benn a Trevor Daley zajistili Stars dvoubrankový náskok. Za domácí už jen zkorigoval Mark Giordano. Flames se po skvělém startu do sezony, kdy vyhráli 17 z 27 zápasů, dostávají do krize - v posledních sedmi utkáních nezískali ani bod, což se jim naposledy stalo před šestnácti lety.

Výsledky NHL:

New Jersey - Tampa Bay 3:2 po sam. nájezdech (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 16. a rozhodující sam. nájezd Eliáš, 4. Henrique - 35. Stamkos, 60. Kučerov. Střely na branku: 18:28. Diváci: 14.916. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov (Tampa Bay), 2. Kinkaid, 3. Henrique (oba New Jersey).

Ottawa - Anaheim 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)
Branky: 37. a 46. Hoffman, 23. M. Michálek, 9. Stone, 37. Turris, 57. Zibanejad - 40. a 42. Getzlaf. Střely na branku: 31:34. Diváci: 19.443. Hvězdy zápasu: 1. Turris, 2. Hoffman (oba Ottawa), 3. Getzlaf (Anaheim).

Detroit - NY Islanders 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky: 9. Zetterberg - 17. Nelson, 31. Lee. Střely na branku: 18:32. Petr Mrázek odchytal za Detroit 40 minut, inkasoval jeden gól z 23 střel a úspěšnost zásahů měl 95,65 procenta. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Nelson (NY Islanders), 2. Mrázek (Detroit), 3. Lee (NY Islanders).

Winnipeg - Boston 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 4. E. Kane, 40. Perreault - 25. Krug. Střely na branku: 27:31. Diváci: 15.016. Hvězdy zápasu: 1. Byfuglien, 2. Hutchinson (oba Winnipeg), 3. Bergeron (Boston).

Calgary - Dallas 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Branky: 39. Giordano - 24. Jamie Benn, 32. Daley. Střely na branku: 22:21. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. Lehtonen (Dallas), 2. Hudler (Calgary), 3. Jamie Benn (Dallas).

4. Winnipeg 33 17 6 10 80:76 40
5. Minnesota 30 16 2 12 86:78 34
6. Dallas 31 13 5 13 89:104 31
7. Colorado 31 10 8 13 78:99 28