Eliáš dotáhl Jersey k výhře, naděje na play off stále žije

24. 3. 2014 6:45
Patrik Eliáš dal gól a New Jersey vyhrálo. Na postup do play off ztrácí deset zápasů před kocem základní části pět bodů.
Patrik Eliáš dal v noci jeden gól a pomohl New Jersey dál živit naděje na postup do play off NHL. | Foto: ČTK

New York - Český útočník Patrik Eliáš se v nedělním utkání NHL podílel jedním gólem na vítězství New Jersey 3:2 nad Torontem a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Devils díky výhře snížilo ztrátu ve Východní konferenci na poslední postupové místo do play off na rozdíl pěti bodů. Do konce základní části jim chybí odehrát deset utkání.

Devils položili základ úspěchu v úvodních 22 minutách, v nichž si vytvořili tříbrankový náskok. U první branky asistoval Marek Židlický, další dvě vstřelilo New Jersey na začátku prostřední části v rozmezí 32 sekund.

Jágr střílel nejvíc, ale trefil jen tyč

Druhý gól týmu dal Eliáš, který dostal na útočnou modrou skvělou přihrávku za obránce od Jona Merrilla a povedenou bekhendovou kličkou oklamal Jamese Reimera. Jaromír Jágr v utkání nebodoval, byť byl se střelecky nejaktivnějším hráčem zápasu.

Jeden z jeho šesti pokusů zastavila tyč.

Felischmann dal konečně gól

Teprve třetí gól v posledních 36 utkáních vstřelil Tomáš Fleischmann, kterým jen mírnil porážku Floridy 2:6 v Anaheimu.

Kopřivnický rodák přesně v polovině utkání snížil na 2:3, když po perfektním pasu Vincenta Trochecka skóroval do odkryté branky. Ducks ale v následujících dvou minutách dvěma slepenými góly odmítli další komplikace.

Výsledky nočních zápasů NHL:

NY Islanders - Columbus 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Branky: 14. Clutterbuck, 40. Hamonic. Střely na branku: 32:41. Diváci: 15.008.

Pittsburgh - St. Louis 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Branka: 52. Backes. Střely na branku: 33:27. Diváci: 18.662.

New Jersey - Toronto 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Branky: 15. Brunner (Židlický), 22. Eliáš, 22. Merrill - 26. Bozak, 59. Kessel. Střely na branku: 24:23. Diváci: 15.238.

Chicago - Nashville 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Branky: 19. Fisher, 38. Bourque. Střely na branku: 29:17. Diváci: 21.727.

Detroit - Minnesota 3:4 v prodl. (2:0, 0:1, 1:2 - 0:1)

Branky: 14. a 19. Nyquist, 52. Tatar - 32. Pominville, 45. Coyle, 47. Parise, 63. Moulson. Střely na branku: 16:25. Diváci: 20.066.

Vancouver - Buffalo 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)

Branky: 11. Richardson, 13. Matthias, 22. Weber, 43. Booth - 2. Ennis, 4. McBain. Střely na branku: 36:18. Diváci: 18.910.

Anaheim - Florida 6:2 (1:0, 4:2, 1:0)

Branky: 12. Maroon, 21. Selänne, 25. Silfverberg, 31. Palmieri, 32. Perry, 47. Getzlaf - 28. Hayes, 30. Fleischmann. Střely na branku: 40:30. Diváci: 17.281.