Džeko dal první gól. A jeho AS Řím zdolal ve šlágru Juventus

30. 8. 2015 20:14
Edin Džeko vstřelil svůj první gól v dresu AS Řím, který díky němu ve šlágru Serie A porazil Juventus 2:1. Hosté dohrávali zápas bez dvou vyloučených hráčů.
Edin Džeko v dresu AS Řím
Edin Džeko v dresu AS Řím | Foto: Reuters

Řím  - Fotbalisté AS Řím porazili ve šlágru druhého kola italské ligy mistrovský Juventus Turín 2:1. První gól v novém působišti vstřelil útočník Edin Džeko, který v římském celku hostuje z Manchesteru City.

Domácí do zápasu vstoupili aktivně a úřadujícího mistra několikrát zatlačili do jeho pokutového území. Nejblíže brance byl v prvním poločase Pjanič, který trefil tyč. Právě bosenský záložník pak v druhé půli otevřel skóre, když v 61. minutě poslal míč z přímého kopu do branky a gólman Buffon se za balonem pouze ohlédl.

Turínský celek v zápase obdržel hned dvě červené karty. Nejprve ji sudí Rizzoli ukázal nehrajícímu Rubinhovi, v 78. minutě byl vyloučen obránce Evra a přesilovku takřka ihned využil Džeko.

V závěru sice snížil Dybala, vyrovnat se ale hostům nepodařilo. Juventus tak nezačal cestu za obhajobou titulu dobře, v prvních dvou kolech nezískal ani bod.

Italská fotbalová liga - 2. kolo:

AS Řím - Juventus Turín 2:1 (61. Pjanič, 79. Džeko - 87. Dybala), Bergamo - Frosinone 2:0 (21. Stendardo, 69. Gómez), Carpi - Inter Milán 1:2 (81. Di Gaudio - 31. a 89. z pen. Jovetič), Chievo - Lazio Řím 4:0 (30. a 68. Paloschi, 12. Meggiorini, 45. Birsa), FC Janov - Hellas Verona 2:0 (57. Pavoletti, 76. Gakpé), FC Turín - Fiorentina 3:1 (67. Moretti, 69. Quagliarella, 77. Baselli - 10. Alonso), Neapol - Sampdoria Janov 2:2 (9. a 39. Higuaín - 57. z pen. a 59. Eder), Udine - Palermo 0:1 (8. Rigoni).

1. Chievo 2 2 0 0 7:1 6
2. FC Turín 2 2 0 0 5:2 6
3. Inter Milán 2 2 0 0 3:1 6
Sassuolo 2 2 0 0 3:1 6
5. Palermo 2 2 0 0 2:0 6
6. Sampdoria Janov 2 1 1 0 7:4 4
7. AS Řím 2 1 1 0 3:2 4
8. Bergamo 2 1 0 1 2:1 3