Dvořák zajel nejlepší závod sezony, Frenzel vyhrál 29. závod kariéry

10. 2. 2016 16:14
Druhý Čech Tomáš Portyk figuroval po skoku na 18. místě, na startu desetikilometrové trati se už ale neobjevil.
Miroslav Dvořák
Miroslav Dvořák | Foto: Zlata Vostrá

Trondheim - Vedoucí muž Světového poháru v severské kombinaci Eric Frenzel vyhrál dnešní závod v Trondheimu a vybojoval 29. vítězství v kariéře, kterým se osamostatnil na druhém místě historických tabulek. Více triumfů než sedmadvacetiletý německý sdruženář posbíral už jen legendární Fin Hannu Manninen (48 výher).

Český reprezentant Miroslav Dvořák, který se vrací po prodělané mononukleóze, tentokrát po skoku nastoupil i do běžecké části a skončil těsně za body na 33. místě, což je jeho nejlepší výsledek v sezoně. Druhý Čech Tomáš Portyk figuroval po skoku na 18. místě, na startu desetikilometrové trati se už ale neobjevil.

Frenzel odstartoval do závodu ze druhého místa po skoku a nakonec vyhrál s téměř šestnáctisekundovým náskokem před nejlepším sdruženářem z můstku Akitem Watabem z Japonska. Třetí místo před domácími fanoušky obsadil vítěz úterního závodu Jörgen Graabak.

V průběžném pořadí SP už Frenzel vede před Watabem o 147 bodů a útočí na čtvrtý celkový triumf v seriálu v řadě. Takovou sérii trofejí dosud dokázal nastřádat jen Manninen, který sdruženářům kraloval v letech 2004 až 2007.

Závod SP v severské kombinaci v Trondheimu (Norsko):

1. Frenzel (Něm.) 24:28,5, 2. A. Watabe (Jap.) -15,9, 3. Graabak (Nor.) 57,8, 4. Herola (Fin.) -1:00,5, 5. Seidl (Rak.) -1:05,3, 6. Schmid -1:07,5, 7. Klemetsen (oba Nor.) -1:13,9, 8. J. Watabe (Jap.) -1:15,2, 9. Faisst -1:15,9, 10. Rydzek (oba Něm.) -1:16,1, ...33. Dvořák -2:55,1, Portyk (oba ČR) nenastoupil do běžecké části.

Průběžné pořadí SP (po 12 z 19 závodů): 1. Frenzel 911 b., 2. A. Watabe 764, 3. Riessle (Něm.) 649, 4. Graabak 558, 5. Krog (Nor.) 422, 6. Rydzek 386, ...21. Portyk 123.