Dudův gól Karlovým Varům na Chabarovsk nestačil

14. 8. 2015 23:09
Výsledky přípravných hokejových zápasů českých extraligových týmů.
Radek Duda.
Radek Duda. | Foto: ČTK

Praha - Hokejisté Karlových Varů prohráli doma v přípravném utkání s účastníkem Kontinentální ligy Chabarovskem 1:3. Porážku si připsala také Sparta na Dolomiten Cup v Neumarktu s německým Ingostadtem 3:4 a Zlín remizoval na Rona Cupu v Trenčíně s domácí Duklou 2:2. Na Steel Cupu v Třinci zdolali pořádající Oceláři v regionálním derby Vítkovice 3:2 po samostatných nájezdech.

Energie prohrávala s Amurem po první třetině 0:2, když nejdříve proměnil přesilovku Verjovkin a před pauzou zvýšil Achmetov. V závěru druhé části v další početní výhodě upravil na 0:3 Litovčenko a za domácí dvě a půl minuty před koncem vstřelil čestný úspěch Duda.

Sparta v italském Neumarktu sice prohrávala od osmé minuty po Buckově trefě, ale v oslabení vyrovnal Sabolič a naopak v přesilovce otočil stav Pech. V 36. minutě zvýšil v další početní výhodě Forman, ale obrat pro tým s českými útočníky Petrem Tatíčkem a Tomášem Kubalíkem zařídili Irmen, McNeill a Lebler. Pražané budou hrát v neděli od 16:00 o třetí místo s poraženým ze sobotního duelu mezi Mannheimem a Klotenem.

V duelu Trenčína se Zlínem padly všechny branky v druhé třetině. Dukla vedla po gólech Koyše a Nemce 2:0, ale před pauzou během 37 sekund smazali ztrátu Cibák a Fořt. V dodatečných nájezdech, které mohou rozhodovat v konečném pořadí, zařídil Zlínu výhru 2:1 Matějíček.

V souboji o druhé místo na Steel Cupu nejdříve vedly Vítkovice díky Szturcovi, ale Adamský s Polanským otočili stav pro domácí Oceláře. Ostravané si 24 sekund před koncem třetí třetiny díky Burgerovi vynutili nastavení, ale v nájezdech rozhodl zápas pro domácí Polanský.

Přípravné hokejové zápasy:

HC Energie Karlovy Vary - Amur Chabarovsk 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)

Branky: 58. Duda - 10. Verjovkin, 20. Achmetov, 39. Litovčenko.

Steel Cup v Třinci:

HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Steel 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)

Branky: 34. a rozhodující sam. nájezd Polanský, 33. Adamský - 21. Szturc, 60. Burger.

Konečné pořadí turnaje: 1. Nižnij Novgorod 3 zápasy/8 bodů (skóre 13:8), 2. Třinec 3/5 (10:8), 3. Vítkovice 3/3 (8:11), 4. Košice 3/2 (8:12).

Rona Cup v Trenčíně:

HK Dukla Trenčín - PSG Zlín 2:2 (0:0, 2:2, 0:0)

Branky: 29. Koyš, 30. Nemec - 39. Cibák, 40. Fořt.

Dolomiten Cup v Neumarktu:

HC Sparta Praha - ERC Ingolstadt 3:4 (2:1, 1:1, 0:2)

Branky: 13. Sabolič, 15. Pech, 36. Forman - 8. Buck, 38. Irmen, 53. McNeill, 55. Lebler.