Drobný vynuloval hvězdy Bayernu a pomohl k cenné remíze

Aktualizováno 20. 9. 2014 20:56
Cennou remízu si v Bundeslize připsali hráči Hamburku, kteří doma ubránili Bayern Mnichov a zápas skončil 0:0.
V dresu Bayernu se neprosadil ani Phillip Lahm
V dresu Bayernu se neprosadil ani Phillip Lahm | Foto: Reuters

Hamburk - Hodně cenný skalp si připsal český gólman Jaroslav Drobný ve 4. kole bundesligy. Vymazal totiž všechny hvězdy Bayernu a zajistil tak Hamburku bod za remízu 0:0. Do zápasu od 66. minuty zasáhl také reprezentační záložník Petr Jiráček.

Domácí k utkání s úřadujícím mistrem nastoupili poprvé pod novým koučem Josefem Zinnbauerem, jenž nahradil odvolaného Mirka Slomku. Bayernu se při předzápasové rozcvičce zranil Arjen Robben a na poslední chvíli jej v sestavě nahradil Thomas Müller.

Bayern přijel do Hamburku v pozici jasného favorita, v první polovině ale domácí soupeře zaskočili presinkem i snahou o útočné výpady. První šanci druhé půle si vypracovali též Hamburští, Nicolai Müller přeloboval brankáře Neuera, jeho pokus ale mířil těsně vedle branky.

Poté sice mnichovský celek měl optickou převahu, do vyložené šance se však dostal až na konci zápasu po chybě obránce Djouroua. Střelu Thomase Müllera ale tentýž hráč stihl zblokovat. Od 67. minuty hrál v hamburském dresu také záložník Petr Jiráček.

Vicemistrovský Dortmund prohrál 0:2 v Mohuči. Skóre otevřel v 66. minutě japonský útočník Šindži Okazaki, který dal čtvrtý gól v sezoně a posunul se do čela tabulky střelců. Okazaki brankou oslavil stý start v bundeslize.

Sám o tři minuty později ve vlastním vápně zasáhl míč rukou, nařízenou penaltu ale Immobile neproměnil. Naopak v 74. minutě Samperio centroval do pokutového území a Matthias Ginter si nešťastně srazil míč do vlastní brány.

Snový start do sezony prožívá Paderborn, který hraje bundesligu poprvé v historii. Po vítězství 2:0 nad Hannoverem má osm bodů stejně jako Mohuč, Hoffenheim a Bayern a vede neúplnou tabulku.

Výhru Paderbornu pojistil v nastaveném čase Moritz Stoppelkamp unikátním gólem z vlastního velkého vápna ze vzdálenosti 83 metrů, když míč po jeho nákopu skončil v brance Hannoveru, v níž právě nestál reprezentant Ron-Robert Zieler. "Ani jsem netušil, že tak daleko dokopnu," řekl Stoppelkamp.

Frankfurt se Schalke remizoval

Schalke se po nepovedeném startu v lize, kde ze tří zápasů získalo pouhý bod, sympaticky představilo v Lize mistrů na hřišti Chelsea (1:1), v utkání s Frankfurtem ale od 15. minuty ztrácelo. Tečovaný centr Hasebeho gólman Fährmann pouze vyrazil a na následnou dorážku Alexandera Meiera už nedosáhl.

Schalke se jen ztěžka dostávalo do šancí, hosté měli více ze hry a tlak přetavili ve 24. minutě ve druhý gól. Marco Russ se elegantně protáhl obranou Schalke a vyslal tvrdou střelu ke vzdálenější tyči.

O čtvrt hodiny později domácí záložník Draxler nacentroval do pokutového území Frankfurtu a trefil Medojevičovu ruku, Maxim Choupo-Moting nařízenou penaltu proměnil v druhý gól v sezoně. Stejný hráč vyslal na začátku druhého dějství centr do šestnáctky, kam si naběhl Julian Draxler, jenž vyrovnávacím gólem oslavil dnešní 21. narozeniny.

Schalke se ale dostalo do problémů vinou dvou vyloučení, nejprve po druhé žluté kartě skončil Boateng, o něco později jej následoval střelec druhé branky Draxler. Ani Frankfurt však nedohrál utkání v kompletní sestavě, v 85. minutě obdržel druhou žlutou kartu Medojevič. Útočník Václav Kadlec zápas sledoval pouze z lavičky.

Německá fotbalová liga - 4. kolo:

Augsburg - Brémy 4:2 (14. Baier, 45.+3 Verhaegh z pen., 77. Werner, 90.+3 Matavž - 3. Selke, 56. Di Santo z pen.), Hamburk - Bayern Mnichov 0:0, Paderborn - Hannover 2:0 (71. Kachunga, 90.+4 Stoppelkamp), Schalke - Eintracht Frankfurt 2:2 (40. Choupo-Moting z pen., 50. Draxler - 15. Meier, 24. Russ), Stuttgart - Hoffenheim 0:2 (15. Modeste, 84. Elyounoussi), Mohuč - Dortmund 2:0 (66. Okazaki, 74. vlastní Ginter).

1. Paderborn 4 2 2 0 7:2 8
2. Mohuč 4 2 2 0 7:3 8
3. Hoffenheim 4 2 2 0 6:2 8
4. Bayern Mnichov 4 2 2 0 5:2 8
5. Leverkusen 3 2 1 0 9:5 7
6. Hannover 4 2 1 1 4:3 7
7. Augsburg 4 2 0 2 7:7 6
8. Dortmund 4 2 0 2 6:7 6