Drama na Západě pro Kings. Rozhodlo až prodloužení

2. 6. 2014 6:23
Los Angeles vyhráli sedmý zápas nad Chicagem 5:4 po prodloužení a zahrají si finále Stanley Cupu.
Králové z Los Angeles si po dvou letech opět zahrají finále Stanley Cupu
Králové z Los Angeles si po dvou letech opět zahrají finále Stanley Cupu | Foto: Reuters

Praha - Dramatický vývoj finále Západní konference skončil dokonalou odvetou za minulý rok. Loni se do finále Stanley Cupu po sérii s Los Angeles probojovalo Chicago. Letos v bitvě stejných rivalů uspěli Kings, kteří tak v boji o stříbrný pohár vyzvou New York Rangers.

Rozhodl o tom až sedmý zápas, který za stavu 4:4 ukončil v šesté minutě prodloužení Martinez. Kings se díky tomu stali prvním týmem v historii NHL, který vyhrál všechny tři úvodní sérii play off v sedmi zápasech.

Králové přitom v rozhodujícím duelu prohrávali s obhájci Stanley Cupu po necelých devíti minutách hry už 0:2 zásluhou Brandona Saada a Jonathana Toewse. Pak sice Jeff Carter a Justin Williams dvěma trefami v rozmezí 51 sekund manko smazali, jenže pouhých 12 sekund po vyrovnávacím gólu vrátil Blackhawks vedení Patrick Sharp.

Ve druhé třetině hosté znovu srovnali skóre díky Tyleru Toffolimu, ale do třetí třetiny šli opět s náskokem domácí. V 39. minutě jim ho zajistil v přesilové hře svou druhou trefou v utkání Patrick Sharp. Jak se ale později ukázalo, pro Chicago to vzhledem ke střelecké převaze v prostřední části 16:4 bylo málo.

Hubené vedení hájili Blackhawks do 53. minuty, kdy se po nahození Dustina Browna prosadil pohotovou dorážkou Marián Gáborík, s 12 zásahy nejlepší střelec play off. Vítězný gól pak padl po necelých šesti minutách prodloužení a jeho autorem byl obránce Alex Martinez, jehož střela od modré čáry se před brankou otřela o obránce Chicaga Nicka Leddyho a nad ramenem brankáře Coreyho Crawforda zaplavala do sítě.

Finálová série mezi Los Angeles a New Yorkem Rangers začne v noci ze středy na čtvrtek v Kalifornii. Poprvé od roku 2007, kdy se ve finále utkaly Anaheim a Ottawa, v ní nebudou mít zastoupení čeští hokejisté.

Semifinále play off NHL:

Západní konference - případný 7. zápas:

Chicago - Los Angeles 4:5 v prodl. (3:2, 1:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 18. a 39. Sharp, 6. Saad, 9. Toews - 17. Carter, 18. Justin Williams, 31. Toffoli, 53. Gáborík, 66. Martinez. Střely na branku: 41:32. Diváci: 22.315. Konečný stav série: 3:4.