Dortmund vede o pět bodů, šesti góly zničil Kolín

25. 3. 2012 20:11
Bayern - Hannover 2:1, Kolín - Dortmund 1:6

Berlín - Fotbalisté Bayernu Mnichov porazili v německé lize Hannover 2:1, na vedoucí Dortmund však stále ztrácejí pět bodů. Lídr tabulky totiž vyhrál 6:1 v Kolíně nad Rýnem.

Bayern nasměroval v domácí Allianz Aréně k páté ligové výhře za sebou v 36. minutě záložník Toni Kroos. Po hodině hry přišel do hry kanonýr Mario Gómez, který už po sedmi minutách na trávníku zvýšil. Pro nejlepšího střelce soutěže to byl 23. zásah v sezoně.

Čtvrt hodiny před koncem sice snížil kontaktním gólem Didier Ya Konan, ale bavorské mužstvo si osmnáctou bundesligovou výhru v ročníku pohlídalo.

Fotbalisté Norimberku s Adamem Hlouškem a Tomášem Pekhartem prohráli v 27. kole německé ligy na hřišti Stuttgartu 0:1 a potřetí za sebou nebodovali. V tabulce klesli na 11. místo a na sestupové příčky mají k dobru jen pět bodů.

Trenér hostů Dieter Hecking nezařadil do základní jedenáctky útočníka Pekharta, jeho spoluhráče Hlouška naopak z obvyklé levé strany obrany posunul dopředu. Bývalý slávistický fotbalista své útočné schopnosti prokázal hned v 7. minutě, kdy zblízka nastřelil břevno a ještě odcentroval na další jasnou šanci z následného rohu.

Ze 14 rohů a řady šancí se však střelci Norimberku neprosadili. Jediný gól zápasu vstřelil zásluhou Cacaua Stuttgart a natáhl svou sérii zápasů bez porážky na pět. Norimberku nepomohl ke srovnání už ani střídající Pekhart, který si zahrál posledních devět minut.

Obhájce titulu z Dortmundu na hřišti Kolína brzy prohrával, ale soupeři, bojujícímu o udržení, nakonec body nepřenechal. Na Novakovičův gól zareagoval ještě v první půli Piszczek, po poločase zápas rozhodli dalšími brankami Kagawa a Lewandowski.

V závěru už domácí odpadli a po pohledných akcích proměnili výsledek v debakl 6:1 Gündogan, znovu Kagawa a Perišič. Série Dortmundu bez porážky trvá v lize už 21 zápasů.

Hertha s Hubníkem odčinila debakl

Předposlední Hertha Berlín s reprezentačním stoperem Romanem Hubníkem odčinila domácí debakl 0:6 od Bayernu a v Mohuči zvítězila 3:1. Na branku berlínského Ben-Hatiry z prvního poločasu ještě zareagoval v 58. minutě domácí Choupo-Moting, ale výhru pak Hertě zajistil dvěma brankami Ramos.

Schalke porazilo Leverkusen na svém hřišti 2:0 a na třetím místě vystřídalo Mönchengladbach. Hosté, za které odehrál 65 minut obránce národního týmu Michal Kadlec, prohráli v domácí soutěži poslední tři zápasy po sedmibrankovém debaklu od Barcelony v osmifinále Ligy mistrů.

Obě branky týmu z Gelsenkirchenu vstřelil v 18. a 86. minutě nizozemský útočník Klaas-Jan Huntelaar, jenž ztrácí na vedoucího kanonýra Gómeze jediný zásah. Od většího přídělu uchránil Leverkusen výborný brankář Bernd Leno.

Mönchengladbach ve čtrnáctém utkání v sezoně přišel o domácí neporazitelnost. Hoffenheim v Borussia Parku během dvou minut druhé půle otočil skóre a triumfoval 2:1. Na Reusův vedoucí zásah odpověděli Roberto Firmino a Vukčevič.

Německá fotbalová liga - 27. kolo:

Bayern Mnichov - Hannover 2:1 (36. Kroos, 68. Gomez - 74. Ya Konan), Brémy - Augsburg 1:1 (61. Füllkrug - 90.+3 Verhaegh), Freiburg - Kaiserslautern 2:0 (8. Guédé, 14. Makiadi), Mohuč - Hertha Berlín 1:3 (58. Choupo-Moting - 52. a 69. Ramos, 41. Ben-Hatira), Mönchengladbach - Hoffenheim 1:2 (38. Reus - 77. Roberto Firmino, 79. Vukčevič), Schalke - Leverkusen 2:0 (18. a 86. Huntelaar), Stuttgart - Norimberk 1:0 (78. Cacau), Kolín nad Rýnem - Dortmund 1:6 (13. Novakovič - 47. a 80. Kagawa, 26. Piszczek, 52. Lewandowski, 78. Gündogan, 84. Perišič).