Dortmund i Bayern v německé lize shodně remizovaly 0:0

6. 2. 2016 17:42
Záložník domácích Vladimír Darida odehrál celé utkání. Hertha potřetí v řadě remizovala a prodloužila sérii bez porážky na šest duelů.
Pierre-Emerick Aubameyang (Borussia Dortmund)
Pierre-Emerick Aubameyang (Borussia Dortmund) | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Dortmundu hráli v německé lize bez branek na hřišti Herthy Berlín a udrželi desetibodový náskok před svým dnešním soupeřem. Záložník domácích Vladimír Darida odehrál celé utkání. Hertha potřetí v řadě remizovala a prodloužila sérii bez porážky na šest duelů.

Vedoucí Bayern Mnichov nevyužil zaváhání Dortmundu a v Leverkusenu také remizoval 0:0. Schalke se po výhře 3:0 nad Wolfsburgem posunulo na čtvrté místo.

V prvním poločase souboje třetí Herthy s druhým Dortmundem se oba týmy prezentovaly spíše opatrným fotbalem. Největší šanci měl domácí obránce Brooks, hlavou ale těsně minul branku. Po změně stran začala Borussia více kontrolovat hru, chyběl jí ale větší tah na branku a nedokázala tak prodloužit sérii 26 ligových zápasů, ve kterých skórovala. Do velké příležitosti se na druhé straně dostal z protiútoku útočník Herthy Kalou, svůj pokus ale nasměroval vedle tyče Bürkiho brány. Zápas na tribuně sledoval také bývalý trenér Chelsea José Mourinho.

První vážnější šanci duelu Leverkusen - Bayern viděli fanoušci v BayAreně až v 53. minutě, domácí útočník Hernández ale minul branku. Poté začali tlačit hosté, šest minut před koncem ale dostal Alonso druhou žlutou kartu a Bayern nedokázal zápas rozhodnout. Oba týmy popáté v řadě bodovaly.

Wolfsburg se v 23. minutě duelu na půdě Schalke dostal do velké šance, Vierinha ale trefil pouze břevno a od té doby úřadovali domácí. Vzápětí se trefil Huntelaar a se 74 góly se osamostatnil na druhém místě klubové tabulky bundesligových střelců. Před ním je pouze Klaus Fischer se 182 zásahy.

Na 2:0 zvýšil ještě v prvním poločase z přímého kopu Geis. Definitivní pojistku pro domácí přidal v závěru utkání Schöpf, který vstřelil první bundesligový gól. Wolfsburg posedmé za sebou nedosáhl na výhru a z deseti venkovních zápasů získal pouhých šest bodů.

Augsburg poprvé po sedmi duelech prohrál, když ztratil vedení v Ingolstadtu a podlehl 1:2. Záložník hostů Jan Morávek odehrál posledních 29 minut.

Německá fotbalová liga - 20. kolo:

Eintracht Frankfurt - Stuttgart 2:4 (52. Meier, 90. Huszti - 27. Gentner, 45.+1 Didavi, 65. Niedermeier, 76. Kostič z pen.), Hannover - Mohuč 0:1 (24. Samperio), Hertha Berlín - Dortmund 0:0, Ingolstadt - Augsburg 2:1 (59. Matip, 85. Hartmann z pen. - 14. Stafylidis), Schalke - Wolfsburg 3:0 (24. Huntelaar, 35. Geis, 87. Schöpf), Leverkusen - Bayern Mnichov 0:0