16. 8. 2014 12:20
Motocyklista Karel Hanika zajel pátý čas v dnešním dopoledním tréninku na Velkou cenu České republiky ve třídě Moto3.
Karel Hanika.
Karel Hanika. | Foto: KTM Images

Brno - Motocyklista Karel Hanika zajel pátý čas v dnešním dopoledním tréninku na Velkou cenu České republiky ve třídě Moto3. Druhý domácí jezdec v nejslabší kubatuře mistrovství světa Jakub Kornfeil byl v posledním testu před odpolední kvalifikací v Brně třináctý. V kombinaci všech dosažených časů v pátek a dnes ale zůstal Kornfeil čtvrtý.

Jediný Čech v královské třídě MotoGP Karel Abraham byl ve třetím tréninku sedmnáctý, když se mu podařilo zlepšit své letošní brněnské maximum na 1:59,153 minuty. Celkově je stále osmnáctý.

Na divokou kartu v Moto2 startující Miroslav Popov byl i potřetí poslední, podařilo se mu však o téměř dvě sekundy zlepšit. Nejdůležitější pro něj je, že se vešel do limitu 107% času vítěze, která bude klíčový v kvalifikaci a zajistil by mu start v nedělním závodě.

Hanika zrychlil, v MotoGP nejlepší Pedrosa

Osmnáctiletý Hanika byl ráno na Masarykově okruhu jedním ze závodníků, kterým se povedlo posunout svůj nejrychlejší čas. Kolo objel za 2:08,543 minuty, zatímco Kornfeil byl dnes o necelé tři desetiny sekundy pomalejší. V závěru pátečního druhého tréninku se však Kornfeilovi podařilo zajet čas 2:08,430.

Nejrychlejším časem v Moto3 se v Brně může pochlubit Španěl Álex Márquez, jenž se jako jediný dokázal dostat pod hranici 2:08 minuty. V MotoGP ovládl tréninky další Španěl Dani Pedrosa, který dokázal o tři desetiny pokořit lídra MS a vítěze všech deseti odjetých závodů Marca Márqueze. V Moto2 je zatím nejrychlejší další Španěl Esteve Rabat.

Kvalifikace jsou na Masarykově okruhu na programu odpoledne.