reklama

Dominátor je připraven, že definitivně ukončí kariéru

Dočká se Dominik Hašek ještě nějakého hokejového triumfu? Dočká se Dominik Hašek ještě nějakého hokejového triumfu? Foto: Zuzana Hronová

Rokytnice nad Jizerou - Pokud hokejový gólman Dominik Hašek nedostane do konce června nabídku na angažmá podle svých představ, je připraven definitivně ukončit kariéru.

Řekl to novinářům krátce poté, co si zpestřil končící zimu exhibičním obřím slalomem na sjezdovce v Rokytnici nad Jizerou.

Sedmačtyřicetiletý olympijský vítěz se udržuje v kondici, sportuje a má představu, jak by nabídka měla vypadat.

Čtěte také: 
Nové angažmá Dominika Haška. Bude pilotem rychlého vozu

"Pokud nedostanu adekvátní nabídku v květnu nebo v červnu, na 99 procent by to znamenalo konec mojí kariéry. Mám představu, a pokud by to nedopadlo, počítám s tím," řekl Hašek, který si dal rok od hokeje pauzu, poté co v minulé sezoně chytal KHL za Spartak Moskva.

"Nechci to, ale musím s tím počítat. Tak to je," prohlásil, když měl v nohách i druhé kolo závodu, v němž obsadil šesté místo mezi známými sportovci.

"Každý den něco dělám, abych byl v kondici"

Na kopci se potkal po dvou letech s žokejem Josefem Váňou. "Popravdě? Trochu jsem se bál, že mě porazí," usmíval se Hašek.

Nakonec nad svým o dvanáct let starším kamarádem vyhrál. "Bylo to v klidu, ale v jeho letech? Měl jsem strach, aby si ze mě pak někdo nestřílel. Je vidět, že to umí," pochválil osminásobného vítěz Velké pardubické.

Hašek se udržuje v kondici, aby v případě adekvátní nabídky mohl začít znovu trénovat.

"Každý den se snažím něco dělat. Včera jsem byl hrát fotbal, dneska lyžuji, zítra půjdu na kolo. Ale je pravda, že o žádné formě mluvit nemůžu," prohlásil.

"Ale každý den něco dělám, abych byl v kondici, kdyby se nějaký sen nebo přání splnilo," uvedl. "Abych se do přípravy mohl dostat rychle," doplnil.

Víc podrobností Hašek o své případné budoucnosti ale říct nechtěl. "Doufám, že budu mít jasno v květnu. Signály žádné nejsou, protože se zatím hraje. Já a můj agent víme, co chci, ale teď je nevhodné o tom mluvit. Ale ruce mě zatím nesvrbí," dodal.

ČTK - 22. 3. 2012 15:30

reklama

Diskuse

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse na Aktuálně.cz a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku. Při opakovaném porušení kodexu může administrátor zablokovat zobrazování vašich příspěvků v diskusích na Aktuálně.cz ostatním uživatelům.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz (redakce@aktualne.cz)

reklama