Do finále vstoupili vítězně Kings, gólem v prodloužení

Hráči Los Angeles Kings slaví s Justinem Williamsem vítěznou
Legendární "The Great One" také vhodil slavnostní buly zápasu.
Předtím ovšem ještě proběhla laserová show...
... s tradičním americkým patriotickým programem včetně obří vlajky a zpěvu hymny.
Křídelník Mats Zuccarello a s ním celý tým Rangers věřili, že se jim podaří na západním pobřeží uspět.
5. 6. 2014 6:11
Hokejisté Los Angeles porazili v prvním finále Stanleyova poháru New York Rangers 3:2 v prodloužení.

Los Angeles - Hokejisté Los Angeles porazili v prvním finále Stanleyova poháru New York Rangers 3:2 v prodloužení. Kings prohrávali po 15 minutách už 0:2, třemi góly ale dokázali skóre otočit. Vítěznou trefu zařídil po chybné rozehrávce Rangers v 65. minutě Justin Williams. Druhý zápas je na programu v sobotu znovu v Kalifornii.

Vítězný gól Justina Williamse si prohlédněte zde:

Justin Williams Winner

Vstup do utkání, jehož čestné úvodní vhazování provedl legendární útočník Wayne Gretzky, který během své kariéry oblékl dres obou finalistů, vyšel lépe hostům. Díky dvěma povedeným brejkům získali v rozmezí 102 sekund dvoubrankový náskok.

Rychlé góly Kings nesrazily

Nejprve ve 14. minutě vypíchl kotouč v obranném pásmu Brian Pouliot a samostatný nájezd zakončil nekompromisní střelou švihem. O necelé dvě minuty později dokázal Carl Hagelin ve vlastním oslabení přebruslit Slávu Vojnova, brankář Jonathan Quick sice bekhendovou střelu švédského útočníka vyrazil, ale dojíždějící Vojnov si puk srazil bruslí do vlastní sítě.

Ještě do přestávky však domácí vstřelili kontaktní gól. Dvě a půl minuty po druhém zásahu Rangers uplatnil důraz před brankou Kyle Clifford, jenž navzdory těsnému bránění pohotově usměrnil za záda Henrika Lundqvista přihrávku Jeffa Cartera od zadního mantinelu.

Vyrovnání se zaplněná hala Staples Center dočkala ve 27. minutě, kdy si do útočného pásma nabruslil obránce Drew Doughty, na modré přihrávce převzal puk od Justina Williamse, prokličkoval se až před branku a ranou přes dva clonící hráče podruhé překonal gólmana Lundqvista.

Rozhodlo prodloužení

Dalších více než 38 minut kralovali na ledě oba gólmani. Více práce měl Švéd ve službách Rangers, zejména pak ve třetí třetině, v níž Kings jednoznačně převzali iniciativu a přestříleli soupeře v poměru 20:3. Žádná šance ale gólem neskončila, přičemž ty největší si oba celky vypracovaly v poslední minutě základní hrací doby, kdy hráli hosté v oslabení. Lundqvist i Quick ale zářili.

Rozhodnutí tak přišlo až v páté minutě prodloužení, kdy osudově zaváhal obránce Rangers Dan Girardi. Třicetiletý bek při couvání v obranném pásmu podklouzl, v tísni na kolenou rozehrál puk pouze na hokejku útočníka soupeře Mika Richardse, který pohotově přihrál před branku Justinu Williamsovi, jenž pokořil Lundqvista nekompromisní ranou k tyči.

Finále play off NHL - 1. zápas:

Los Angeles Kings - New York Rangers 3:2 v prodloužení (1:2, 1:0, 0:0 - 1:0)

Branky: 18. Clifford (Carter), 27. Doughty (Justin Williams, Clifford), 65. Justin Williams (M. Richards) - 14. Pouliot, 16. Hagelin (Boyle, McDonagh). Rozhodčí: Kozari, Watson - Heyer, Driscoll. Vyloučení: 4:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 43:27. Diváci: 18.399. Stav série: 1:0.

Los Angeles: Quick - Muzzin, Doughty, Vojnov, Mitchell, Greene, Martinez - Gáborík, Kopitar, Brown - Justin Williams, Stoll, King - Toffoli, Carter, Pearson - Lewis, M. Richards, Clifford.

New York: Lundqvist - Stralman, Staal, Girardi, McDonagh, Diaz, Klein - Dorsett, Moore, Boyle - Kreider, Stepan, Nash - Zuccarello, Brassard, Pouliot - St. Louis, B. Richards, Hagelin.