Divný začátek Zlína, Leška v klidu: Normální, občas polevíte

Zlín zažívá divný začátek extraligy. Jeden zápas odložila mlha, další dva je zaskočil extraligový nováček. Petr Leška říká, že teď už Ševci musí začít body sbírat.
Fantastické vítězství, řekl Jiří Trvaj. Gólman se postavil do brány Olomouce letos poprvé a stal se klíčovým mužem první velké výhry Olomouce po návratu z extraligy.
Kohouti na svém ledě porazili v naprosto fantastické atmosféře a po heroickém výkonu Zlín 3:2. I když po patnácti minutách už 0:2 prohrávali.
Zlín začal v Olomouci skvěle. Střílel, tlačil se dopředu a hrozil hlavně v přesilových hrách.
V přesilovce také po nacvičené kombinaci padla první branka. Balaštík našel Köhlera u zadní tyče a bylo to 1:0.
Adam Sušovský Adam Sušovský
17. 9. 2014 6:41
Zlín zažívá kruté vystřízlivění z mistrovských oslav. V extralize má po třech kolech nula bodů, zápas v Olomouci ztratil, i když soupeře mačkal a vedl 2:0. Je to normální, nemůžete soupeře přehrávat

Olomouc - Pro fanoušky možná nepochopitelný zkrat, pro mužstvo pořádné varování. Zlín se s opicí po mistrovských oslavách pere horko těžké. V extralize má po třech kolech nula bodů a včera ztratil jasně rozehraný zápas s Olomoucí.

Zlín vedl na začátku zápasu rychle 2:0 a nováčka v extralize nemilosrdně drtil, jenže pak se zápas nepochopitelně obrátil. "Asi sebeuspokojení. Kdyby to přitom po první třetině bylo 4:0, nikdo by se nemohl divit," říkal trenér Rostislav Vlach.

Elitní útočník Petr Leška to však viděl jinak: V hokeji to tak prý prostě občas bývá, že má navrch i soupeř. Přehrávat ho celý zápas nejde.

Petře, co se se Zlínem za stavu 2:0 stalo? Do té doby to byl z vaší strany jasně rozehraný zápas, nepolevili jste kvůli tomu trošku?
Já bych řekl, že to je normální. To v zápase bývá, každý má chvíli navrch. To přece nejde, abychom celý zápas hráli tak jak těch prvních patnáct minut. Olomouc měl lepší prostřední část a vytěžila z toho tři góly. Tak to v hokeji prostě je, že nemůžete mačkat soupeře celý zápas. Až ve třetí třetině jsme začali hrát to co v první, ale už jsme nedávali góly.

Cítil jste na vaší straně v závěru velkou frustraci?
Samozřejmě. Udělali jsme pro úspěch všechno. Dneska padá málo gólu po hezkých akcích, všechno to jsou střely. Je otázka, jestli to bylo o smůle nebo o tom, že jsme špatně stáli před bránou. To musíme rozebrat, něco si k tomu říct.

Po zápase byla vaše kabina dlouho zavřena. Řekli jste si k tomu něco už tady v Olomouci?
Ne, ne. Teď jsou dva dny volna a na hledání příčin bude ještě čas.

Jak se vám hodnotí začátek nové sezony. Po zisku mistrovského titulu máte po třech kolech nula bodů.
Je to nepříjemné. Člověk se chce odrazit, aby začal sbírat body a nám se to nedaří.

Je to ze strany Zlína celkově divný začátek, že? V prvním kole přijela Mladá Boleslav k zápasu o hodinu později, v Brně jste kvůli mlze zápas nedohráli dokonce vůbec...
e to tak. Ale my se na to nemůžeme a hlavně ani nechceme vyrovnat. Hráli jsme dva zápasy venku, i když se ten jeden nehrál, a máme nula bodů. V dalším zápase už se budeme snažit body získat a odrazit se.

Prohráli jste s Mladou Boleslaví i s Olomoucí, tedy s oběma nováčky soutěže. Co na ně říkáte?
Oba dobře bruslili a bojovali. Hráli prostě dobře.