Devils začali přípravu vítězně i bez Jágra. Zazářil Voráček

23. 9. 2014 7:14
Hokejisté New Jersey Devils v přípravě NHL porazili New York Rangers i bez Jaromíra Jágra v sestavě.
Hráči Flyers se radují z gólu
Hráči Flyers se radují z gólu | Foto: Reuters

New York - I bez Jaromíra Jágra v sestavě si hokejisté New Jersey Devils poradili v pondělní přípravě NHL s Rangers 5:4. Do zápasu se ale zapojili Patrik Eliáš, Martin Havlát a Tomáš Kaberle.

Pořádně vidět byl Jakub Voráček v dresu Philadelphie Flyers, který gólem a dvěma asistencemi pomohl porazit Washington také 5:4.

Hanzal pomohl dvěma góly a jednou asistencí k vítězství 5:4 po samostatných nájezdech nad obhájci Stanleyova poháru z Los Angeles.

V dresu New Jersey se na ledě New Yorku Rangers nepředstavil v úvodním zápase Jaromír Jágr, ostatní tři čeští hráči v dresu Devils si připsali po jedné asistenci. Patrik Eliáš hrající v jedné formaci s Martinem Havlátem, který přišel v létě ze San Jose, v 52. minutě v přesilovce připravili gól na 4:2 pro Erika Gelinase.

Rangers, v jejichž sestavě se naopak neobjevil obránce Petr Zámorský, sice vyrovnali, ale v čase 59:08 rozhodl Adam Henrique. Přihrávku si připsal obránce Tomáš Kaberle, který se po minulé sezoně strávené v Kladně uchází na zkoušce v New Jersey o návrat do NHL.

Část utkání odchytali i české gólmanské naděje. Petr Mrázek v dresu Detroitu a Patrik Bartošák v Los Angelses. První jmenovaný podržel Red Wings při deseti střelách a udržel si osobní čisté konto, Bartošák pustil z 21 střel tři góly a odehrál 35 minut.

Přípravné zápasy před NHL:

New York Islanders - Ottawa 3:2 (1:1, 1:1, 1:0), hráno v v St. John's

Branky: 1. Nelson, 24. Collberg, 59. Skille - 15. Chiasson, 30. Schneider.

New York Islanders - Ottawa 3:2 po sam. nájezdech (0:2, 2:0, 0:0 - 0:0), hráno v St. John's

Branky: 24. Grabovskij, 38. Bailey, rozhodující sam. nájezd Clutterbuck - 6. MacArthur, 13. Lazar.

New York Rangers - New Jersey 4:5 (2:2, 0:1, 2:2)

Branky: 5. Hagelin, 10. Malone, 55. Kreider, 58. Fast - 4. a 37. Ryder, 1. Boucher, 52. Gelinas (Eliáš, Havlát), 60. Henrique (T. Kaberle).

Philadelphia - Toronto 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0), hráno v Londonu

Branky: 27. Read, 33. Raffl - 40. Kadri, 42. Nilsson, rozhodující sam. nájezd Stolarz.

Philadelphia - Washington 5:4 (1:2, 3:0, 1:2)

Branky: 20. Voráček, 32. Streit, 35. Gordon (Voráček), 37. Schenn, 41. Lecavalier (Voráček) - 6. Fehr, 13. Erskine, 49. Brouwer, 53. Latta.

Pittsburgh - Detroit 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Branky: 13. Bennett - 10. Tatar, 37. Dacjuk. Brankář Petr Mrázek (Detroit) odchytal 20 minut, kryl všech 10 střel a měl úspěšnost 100 procent.

Winnipeg - Minnesota 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Branky: 35. Byfuglien, 45. Little (Frolík) - 60. Graovac. Brankář Ondřej Pavelec (Winnipeg) odchytal 30:19 minuty, kryl všech 14 střel a měl úspěšnost 100 procent.

Dallas - St. Louis 4:3 (1:0, 0:2, 3:1)

Branky: 8. Fiddler, 42. McKenzie, 45. Jordie Benn (Hemský), 49. Dickinson - 26. Whitney, 38. Berglund, 59. Cole.

Colorado - Anaheim 2:5 (1:1, 1:0, 0:4)

Branky: 20. Tanguay, 33. Redmond - 7. a 43. Winchester, 51. Cogliano, 52. Maroon, 59. Silfverberg.

Anaheim - Colorado 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Branky: 1. Heatley, 6. Rakell, 33. Lovejoy, 44. Bell.

Arizona - Los Angeles 5:4 po sam. nájezdech (1:3, 3:0, 0:1 - 0:0)

Branky: 8. a rozhodující sam. nájezd Samuelsson (na první Hanzal), 31. a 34. Hanzal, 37. Gagner - 19. a 55. M. Richards, 10. Pearson, 14. Dowd. Brankář Patrik Bartošák (Los Angeles) odchytal 35:33 minuty, z 21 střel inkasoval tři branky a úspěšnost zákroků měl 85,7 procenta.

Los Angeles - Arizona 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:0, 1:2)

Branky: 25. a 45. Gáborík, 3. Andreoff, rozhodující sam. nájezd Shore - 42. Hodgman, 51. Lane, 59. Stone.