Detroit s Mrázkem promarnili mečbol. Rozhodne sedmý zápas

28. 4. 2015 6:42
Hokejisté Tampy Bay vyhráli v Detroitu 5:2 a srovnali stav série, kterou bedlivě sleduje i český reprezentační tým, na 3:3. Rozhodne sedmý zápas.
Gólman Petr Mrázek tentokrát čtyřikrát inkasoval, pátý gól přidala Tampa v power play soupeře. | Foto: Reuters

New York  - Český útočník Ondřej Palát přihrál na jeden gól hokejistů Tampy Bay, kteří zvítězili v utkání 1. kola play off NHL v Detroitu 5:2 a vyrovnali stav série na 3:3. O postupujícím tak rozhodne až středeční sedmý zápas na Floridě.

Ten už v pondělí sehrály celky Washingtonu a New Yorku Islanders a účast v dalším kole si po výhře 2:1 vybojovali hráči Capitals.

Hlavním strůjcem triumfu Lightning byl znovu útočník Tyler Johnson, který dvakrát překonal Petra Mrázka v brance Red Wings a v play off už má na svém kontě šest gólů. Český gólman, který v minulém duelu vychytal druhé čisté konto v sérii, tentokrát inkasoval čtyřikrát z 22 střel.

Židlického chyba vzala Detroitu šanci

Johnson už ve 4. minutě otevřel skóre utkání, ve 12. minutě přidal druhý gól Jason Garrison a ve 30. minutě znovu Johnson po Palátově vysunutí do útočného pásma zvýšil na 3:0. Domácí se pak ještě nevzdali a slovenský útočník Tomáš Tatar dvěma zásahy ve 33. a 42. minutě snížil na rozdíl jediného gólu. Jenže pět minut před koncem udělal chybu na modré čáře český obránce Marek Židlický, za jeho záda se dostal Alex Killorn a upravil na 4:2.

Poslední gól pak hosté vstřelili při power-play do prázdné branky.

Sedmý duel mezi Washingtonem a Islanders byl taktickou bitvou a na gól se čekalo až do 39. minuty, kdy domácí dostal do vedení Joel Ward. Islanders dokázali hned ve 44. minutě odpovědět, jenže v 53. minutě vrátil Capitals náskok Jevgenij Kuzněcov a ten udrželi až do konce. Ve druhém kole se Washington střetne s dalším týmem z New Yorku, narazí totiž na nejlepší tým základní části Rangers.

1. kolo play off NHL:

Statistika - 1. kolo play off NHL:

Východní konference - 6. zápas:

Detroit - Tampa Bay 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)

Branky: 33. a 42. Tatar - 4. a 30. Johnson (na druhou Palát), 12. Garrison, 55. Killorn, 60. Paquette. Petr Mrázek odchytal za Detroit 58 minut, z 27 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 85,2 procenta. Střely na branku: 24:28. Diváci: 20.027. Hvězdy utkání: 1. Johnson, 2. Kučerov (oba Tampa), 3. Tatar (Detroit). Stav série: 3:3.

Východní konference - 7. zápas:

Washington - New York Islanders 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Branky: 39. Ward, 53. Kuzněcov - 44. Nielsen. Střely na branku: 26:11. Diváci: 18.506. Hvězdy utkání: 1. Kuzněcov, 2. Ward (oba Washington), 3. Halák (Islanders). Konečný stav série: 4:3.