Skvělý Mrázek přerušil Jágrovu bodovou sérii, vyhrála ale Florida

29. 11. 2015 22:34
Detroti v brance s Petrem Mrázkem doma přivítal Floridu i s Járomírem Jágrem v sestavě, který se dal dohromady poté, co v pátečním zápase odstoupil ze hry v polovině třetí periody.
Petr Mrázek přišel o čisté konto až pět minut před koncem zápasu
Petr Mrázek přišel o čisté konto až pět minut před koncem zápasu | Foto: Reuters

Detroit - Hokejisté Detroitu přivítali na svém ledě Floridu Panthers. Souboj českých hokejistů Petra Mrázka s Jakubem Kindlem proti Jaromíru Jágrovi po šedesáti minutách vítěze nepřinesl. První branku zápasu vstřelil Detroit ve 28. minutě zásluhou Larkina. Mrázka o čisté konto obral pět minut před koncem Smith a obrat dokonal v prodloužení Campbell.

Zápas jsme sledovali v podrobné on-line reportáži ZDE!

Jaromír Jágr se vrátil do sestavy Panthers, odehrál 15 minut, na Mrázka vyslal jednu střelu, ale poprvé po pěti zápasech nebodoval. Třiačtyřicetiletý útočník, nejproduktivnější hráč Floridy, odstoupil z pátečního duelu s New York Islanders v 49. minutě.

Detroit dlouho vedl po velké chybě Jágrova spoluhráče z útoku Aleksandera Barkova. Mladý Fin poslal v 28. minutě při rozehrávce ve vlastním obranném pásmu puk přímo na hokejku rozjetého Dylana Larkina a ten sólo proti Robertu Luongovi v brance hostů s přehledem proměnil přesnou střelou k tyči.

Mrázek, na nějž v zápase mířilo 32 střel, měl blízko k druhému čistému kontu v této sezoně. Kapituloval až pět minut před koncem třetí třetiny, kdy se puk do jeho sítě odrazil od Reillyho Smithe. V úvodu prodloužení se pak floridská trojice včetně Jágra ubránila a po vystřídání a rychlém brejku rozhodl zápas svým druhým gólem v ročníku Campbell.

Detroit hrál prodloužení počtvrté za sebou. Dvakrát si v něm připsal bod navíc, ale doma proti Bostonu ani tentokrát proti Floridě neuspěl.

Výsledky:

Detroit - Florida 1:2 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)

Branky: 28. Larkin - 55. Smith, 62. Campbell. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 32 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 93,8 procenta. Střely na branku: 29:32. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Smith (Florida), 2. Larkin (Detroit), 3. Ekblad (Florida).