Druhou etapu Kolem Katalánska vyhrál Valverde

24. 3. 2015 21:49
Výsledky druhé etapy závodu Kolem Katalánska. Vyhrál Španěl Valverde, Češi až v druhé padesátce.
Alejandro Valverde
Alejandro Valverde | Foto: Sirotti/Cycling News

Olot - Druhou etapu závodu Kolem Katalánska v dešti a chladu vyhrál španělský cyklista Alejandro Valverde. V hromadném spurtu zvítězil před svým kolegou z týmu Movistar Josém Joaquínem Rojasem. V čele průběžného pořadí zůstal překvapivý vítěz první etapy Polák Maciej Paterski. Valverde se posunul na čtvrté místo, na němž zaostává za lídrem o 2:40 minuty.

Také dnes se pokoušela o úspěch skupinka uprchlíků, ale tentokrát peloton s favority manko zlikvidoval a rozhodovalo se ve finiši.

"V závěru jsme se ani tak nesnažili vyřadit z boje sprintery, jako vyvarovat se v dešti všech nebezpečných situací a mít dobrou pozici," uvedl Valverde.

Nejlepší ze čtveřice českých účastníků závodu Petr Vakoč klesl v celkové klasifikaci na 25. příčku, na Paterského ztrácí dál 2:50.

Cyklistický závod Kolem Katalánska (WorldTour) - 2. etapa (191,8 km):

1. Valverde 5:02:49, 2. Rojas (oba Šp./Movistar), 3. Elmiger (Švýc./IAM Cycling), 4. Hivert (Fr./Bretagne), 5. Kelderman (Niz./LottoNL), 6. Simon (Fr./Cofidis), ...54. Vakoč (ČR/Etixx-Quick-Step), 56. König (ČR/Sky) všichni stejný čas, 181. Hirt, 182. Černý (oba ČR/CCC Polkowice) -15:12.

Průběžné pořadí: 1. Paterski (Pol./CCC Polkowice) 9:36:20, 2. Rolland (Fr./Europcar) -4, 3. De Clercq (Belg./Lotto) -8, 4. Valverde -2:40, 5. Rojas -2:44, 6. Elmiger -2:46, ...25. Vakoč, 78. König oba -2:50, 130. Hirt -18:02, 180. Černý -33:35.