Deblkanoisté Volf se Štěpánkem jsou mistry Evropy

13. 5. 2012 13:33
Čeští reprezentanti byli původně třetí, rozhodčí však po závodě uznali jejich protest proti dvousekundové penalizaci za dotyk osmé branky.
Jaroslav Volf a Ondřejem Štěpánkem v augsburských peřejích
Jaroslav Volf a Ondřejem Štěpánkem v augsburských peřejích | Foto: ČTK

Augsburg - Deblkanoisté Jaroslav Volf s Ondřejem Štěpánkem získali na mistrovství Evropy ve vodním slalomu v Augsburgu zlaté medaile.

Čeští reprezentanti byli původně třetí, když na vítězné Slováky Petra a Pavla Hochschornerovy ztratili 1,53 vteřiny. Rozhodčí však po závodě uznali jejich protest proti dvousekundové penalizaci za dotyk osmé branky.

Dvojnásobní olympijští medailisté Volf se Štěpánkem tak nakonec slovenská dvojčata porazili o 47 setin, bronz získali Robert Behling a Thomas Becker z Německa. Česká dvojice na Eiskanalu v Augsburgu navázala na úspěšné vystoupení z mistrovství světa v roce 2003, kde Volf se Štěpánkem skončili druzí.

Ornstová osmá, Hilgertová bez finále

Mezi kajakářkami skončila novicka v české reprezentaci Eva Ornstová na osmé příčce. Třiadvacetiletá závodnice nepotvrdila slibné výsledky z kvalifikace i semifinále a na nejrychlejší Carole Bouzidiovou z Francie ztratila 11 sekund.

Ve finále chyběla zkušená Štěpánka Hilgertová, která si letos vybojovala nominaci na šestou olympiádu. V semifinále čtyřiačtyřicetiletá kajakářka obsadila jedenáctou příčku a postup jí unikl o jedno místo.

Mistrovství Evropy ve vodním slalomu v Augsburgu (Německo):

Muži:

C2: 1. Volf, Štěpánek (ČR) 106,02 (0 tr. sekund), 2. Pavol Hochschorner, Peter Hochschorner (SR) 106,49 (0), 3. Behlig, Becker (Něm.) 107,27 (0), ...v semifinále: 16. Kašpar, Šindler 117,17 (6), 20. Karlovský, Jáně (všichni ČR) 168,64 (52).

Ženy:

K1: 1. Bouzidiová (Fr.) 106,93 (2), 2. Pfeiferová (Něm.) 106,94 (2), 3. Pennieová (Brit.) 107,02 (0), ...8. Ornstová 117,97 (2), v semifinále 11. Hilgertová (obě ČR) 113,77 (2).

14:30 3xK1 ženy, 3xC2 muži - finále.