Darida se trefil zdálky, ale Freiburg doma vysoko prohrál

28. 11. 2014 22:45
Reprezentační záložník Vladimír Darida dal čtvrtý gól v bundesligové sezoně, byl však jediným střelcem fotbalistů Freiburgu.
Vladimír Darida
Vladimír Darida | Foto: ČTK

Berlín - Reprezentační záložník Vladimír Darida dal čtvrtý gól v bundesligové sezoně, byl však jediným střelcem fotbalistů Freiburgu, kteří doma prohráli s dosud posledním Stuttgartem 1:4. Darida se po třech penaltách poprvé trefil ze hry, ve 42. minutě skóroval střelou z bezmála třiceti metrů.

Hosté, v jejichž základní sestavě nastoupil také Adam Hloušek, se dostali do vedení po půlhodině hry, hlavou se prosadil Rakušan Harnik. Na Daridovo vyrovnání pak krátce po poločase odpověděl po rychlém brejku Gruezo, třetí stuttgartský gól přidal Werner a čtvrtý znovu Harnik. To už domácí hráli v oslabení, v 70. minutě dostal za faul zezadu červenou kartu srbský stoper Mitrovič.

Stuttgart se díky tříbodovému zisku posunul ze dna tabulky na 16. místo, Freiburg je zásluhou lepšího skóre čtrnáctý.

Německá fotbalová liga - 13. kolo:

Freiburg - Stuttgart 1:4 (42. Darida - 31. a 76. Harnik, 52. Gruezo, 68. Werner).

1. Bayern Mnichov 12 9 3 0 31:3 30
2. Wolfsburg 12 7 2 3 24:12 23
3. Mönchengladbach 12 5 5 2 16:9 20
4. Leverkusen 12 5 5 2 20:16 20
5. Hannover 12 6 1 5 10:14 19
6. Augsburg 12 6 0 6 15:12 18
7. Schalke 12 5 2 5 17:17 17
8. Hoffenheim 12 4 5 3 17:18 17