VIDEO Darida dal vítězný gól Freiburgu proti Gladbachu

19. 4. 2014 17:56
Vladimír Darida
Vladimír Darida | Foto: ČTK

Freiburg - Vítězným gólem pomohl Vladimír Darida Freiburgu ke třem bodům ve 31. kole německé Bundesligy proti Mönchengladbachu. Tým českého záložníka vyhrál 4:2.

Na Daridův gól se můžete podívat ZDE.

Freiburg se tak v neúplné tabulce vzdálil sestupovému pásmu, na šestnáctý Hamburk má nyní náskok osmi bodů. První výhry po třech bodových ztrátách se dočkal již jistý mistr Bayern Mnichov, na hřišti nováčka z Braunschweigu zvítězil 2:0.

Freiburg musel dohánět ztrátu, kterou zařídil už po devíti minutách Patrick Herrmann, a podařilo se mu to až po změně stran. Dvakrát se na tom podílel nejlepší střelec klubu Admir Mehmedi, který vylepšil svoji bilanci v sezoně na 12 zásahů. Rozhodující úder zasadili domácí soupeři v rozmezí 71. a 72. minuty, kdy se nejprve trefil obránce Oliver Sorg a po něm právě Darida.

Bývalý plzeňský fotbalista dal třetí gól v ročníku, naposledy skóroval na konci března v remízovém utkání s Hamburkem. Třiadvacetiletý reprezentant využil prostrčení Felixe Klause a z hranice značky pokutového kopu obstřelil gólmana.

Bayern se po remíze s Hoffenheimem a porážkách v Augsburgu a s Dortmundem vrátil na vítěznou vlnu. V generálce na středeční semifinále Ligy mistrů s Realem Madrid si německý šampion odvezl všechny body z hřiště posledního Braunschewigu. Bavorský klub rozhodl o výhře v závěrečné čtvrthodině, kdy se trefili Claudio Pizarro a střídající Mario Mandžukič, jenž se s osmnácti trefami dělí o čelo tabulky střelců s Robertem Lewandowským z Dortmundu.

V boji o záchranu si vedle Braunschweigu nepolepšil ani Hamburk po domácí porážce 1:3 od Wolfsburgu. Zatímco vítězný tým si na čtvrtém místě už zajistil účast v pohárové Evropě, HSV si situaci opět zkomplikoval.

Má jen o dva body víc než Braunschweig a předposlední Norimberk jej v neděli může poslat na pozici znamenající přímý sestup. Porážku neodvrátil ani Petr Jiráček, který odehrál celý zápas, brankář Jaroslav Drobný zůstal opět mezi náhradníky. V týmu Wolfsburgu odehrál 86 minut Jan Polák.

Německá fotbalová liga - 31. kolo:

Augsburg - Hertha Berlín 0:0, Braunschweig - Bayern Mnichov 0:2 (75. Pizarro, 86. Mandžukič), Brémy - Hoffenheim 3:1 (18. Bargfrede, 78. García, 90.+2 Petersen - 3. Volland), Dortmund - Mohuč 4:2 (6. Jojič, 18. Lewandowski, 56. Piszczek, 79. Reus z pen. - 14. a 53. Okazaki), Freiburg - Mönchengladbach 4:2 (51. a 87. Mehmedi, 71. Sorg, 72. Darida - 9. Herrmann, 89. Sorg), Hamburk - Wolfsburg 1:3 (58. Iličevič - 2. Perišič, 42. De Bruyne, 49. Olič).

1. Bayern Mnichov 31 26 3 2 84:20 81
2. Dortmund 31 20 4 7 71:34 64
3. Schalke 30 17 7 6 56:38 58
4. Wolfsburg 31 16 5 10 56:46 53
5. Leverkusen 30 16 3 11 50:37 51
6. Mönchengladbach 31 14 7 10 54:39 49
7. Mohuč 31 14 5 12 46:49 47
8. Augsburg 31 12 7 12 41:45 43