Darida dal důležitý remízový gól do sítě Hamburku

26. 3. 2014 22:25
Český fotbalový reprezentant Vladimír Darida svým druhým gólem v sezoně zajistil Freiburgu cennou remízu 1:1 na hřišti Hamburku
Radost Norimberku.
Radost Norimberku. | Foto: Facebook

Berlín - Český fotbalový reprezentant Vladimír Darida svým druhým gólem v sezoně zajistil Freiburgu cennou remízu 1:1 na hřišti Hamburku. Freiburg se tak udržel na 15. příčce bundesligové tabulky o dva body právě před Hamburkem.

Sestupové pozice opustil Norimberk s trojicí českých hráčů, který v dalším záchranářském boji doma porazil Stuttgart 2:0.

Vedení Freiburgu dlouho netrvalo

Darida se prosadil v 50. minutě, když po dlouhém vhazování skončil míč na tyči, jako první u něj byl bývalý plzeňský záložník a poslal ho do sítě.

Jenže Freiburg se z vedení radoval jen pět minut, než srovnal Lassoga. I tak může být bod pro hosty velmi cenný, jelikož je uchránil od pádu na sestupové příčky.

Do utkání zasáhla trojice českých hráčů. Pavel Krmaš odehrál za Freiburg celý zápas, Petr Jiráček odešel za hřiště v dresu Hamburku v 62. minutě.

Norimberk se vyhl pásmu sestupu

Velká radost zavládla v Norimberku, který utnul sérii čtyř proher a zásluhou dvou branek svého nejlepšího střelce Drmiče unikl z pásma sestupu.

Po celý zápas u toho byl také Adam Hloušek. Tomáš Pekhart nastoupil na závěrečné minuty, zraněný Ondřej Petrák v norimberské nominaci chyběl.

Výsledky 27. kola:

Augsburg - Leverkusen 1:3 (59. Werner - 11. Kiessling, 80. Son Hung-min, 83. Can), Eintracht Frankfurt - Mönchengladbach 1:0 (18. Joselu), Hamburk - Freiburg 1:1 (55. Lasogga - 50. Darida), Hoffenheim - Hannover 3:1 (13. Polanski, 51. Modeste, 90.+3 Rudy - 10. Andreasen), Norimberk - Stuttgart 2:0 (43. a 54. Drmič).

1. Bayern Mnichov 27 25 2 0 79:13 77
2. Dortmund 27 16 4 7 59:29 52
3. Schalke 27 15 6 6 51:37 51
4. Leverkusen 27 15 2 10 46:33 47
5. Wolfsburg 27 13 5 9 46:41 44
6. Mönchengladbach 27 12 6 9 46:33 42
7. Mohuč 27 12 5 10 38:43 41
8. Augsburg 27 11 6 10 40:40 39