Další výhra nad Rusy. Z trestného střílení rozhodl Svačina

Češi vytěžili z dvojzápasu s Ruskem plný počet bodů
Bez jedenácti vteřin přesně v polovině zápasu se dokonce strhla bitka, s níž měli švédští hlavní sudí Tobias Bjork a Mikael Sjöqvist plné ruce práce.
Ruský bek Michail Grigorjev byl jedním ze čtyř vyloučených za hrubost. Navíc ten samý hráč za čtyři minuty šel na trestnou lavici znovu - tentokrát za vzájemné "osekávání" s Tomášem Zohornou.
O tom, že se dnes v Praze nehráli v rukavičkách, svědčí i nehokejová pozice ruského forvarda Nikity Sošnikova.
Ze souboje českého lva a ruských fanoušků vyšli nakonec lépe domácí,...
7. 2. 2015 15:20
Čeští hokejisté porazili Rusko i podruhé v tomto týdnu, tentokrát zvítězili 4:3.

Praha - Čeští hokejisté porazili Rusko v rámci Euro Hockey Tour i podruhé v tomto týdnu, tentokrát Růžičkův výběr zvítězil 4:3.

O osudu utkání rozhodl čtyři minuty před koncem svou premiérovou trefou v reprezentaci Vladimír Svačina, který proměnil trestné střílení. Dvakrát se trefil Michal Vondrka.

Oba trenéři udělali oproti čtvrtečnímu souboji změny v sestavě, zejména ve složení útočných formací. V českém dresu se poprvé objevili obránci Krejčík s Poláškem a útočníci Svačina s Romanem.

Rusové dvakrát srovnali

Úvod byl z obou stran hodně opatrný; první větší šanci si vypracoval až v přesilové hře Ručinský, Šaryčenkov byl ale připravený. Skóre se změnilo až v 8. minutě, kdy se po přečíslení dva na jednoho prosadil Vondrka a stejně jako v Karlových Varech se zapsal mezi střelce. V 10. minutě se zaplněná O2 arena radovala podruhé, když si na Romanovu nahrávku od mantinelu najel Zohorna a překonal Šaryčenkova podruhé.

Rusové však na české góly dokázali rychle odpovědět a v rozmezí 56 sekund vyrovnali. Nejprve za zády Saláka skončilo Grigorjevovo nahození, které se odrazilo od těla Slepyševa, následně našel Lazarev po rychlém protiútoku mezeru pod betonem gólmana Novosibirsku.

Ve druhé třetině ale Salák zaváhání několikrát odčinil. Ve 25. minutě si poradil s přečíslením tři na jednoho a později zlikvidoval i samostatný nájezd Glinkina. V polovině zápasu opět předvedl zakončení Vondrka, který se po Ševcově přihrávce dostal do brejku a překonal Šaryčenkova.

Rozhodl Svačina

Následně se na ledě začalo poprvé výrazněji jiskřit. Vše odstartoval menší konflikt Grigorjeva s Ručinským, za kterého se postavili Smoleňák a Klesla. Emoce ale vcelku rychle opadly a oba týmy se věnovaly hře. Čtvrtý gól mohl přidat aktivní Roman, na brankáře moskevského Dynama ale nevyzrál.

Když úspěchem neskončil ani český tlak v závěru druhé třetiny, podařilo se sborné ve třetí části vyrovnat. Saláka překonal ve 46. minutě Andrej Popov. Blízko rychlé odpovědi byl Čáslava, jehož střela ale skončila na tyči. V 56. minutě přiblížil domácí tým výhře Svačina, který jistě proměnil trestné střílení a připsal si první gól v reprezentaci. Vítkovický útočník byl sice v závěru vyloučen, ale Češi hru v oslabení umocněnou odvoláním ruského brankáře přestáli.

Euro Hockey Tour v Praze:

ČR - Rusko 4:3 (2:2, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. Vondrka (T. Zohorna, Koukal), 10. T. Zohorna (Roman, Zaťovič), 30. Vondrka (Ševc, Kempný), 56. Svačina z trest. střílení - 11. Slepyšev (Grigorjev), 12. Lazarev (Loktionov), 46. Andrej Popov (Alexander Popov, Glinkin). Rozhodčí: Björk, Sjöqvist (oba Švéd.) - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváci: 16.452.

ČR: Salák - Nakládal, Klesla, Krejčík, Čáslava, Polášek, Kolář, Ševc, Kempný - Gulaš, Sobotka, Ručinský - Simon, Novotný, Smoleňák - Svačina, Roman, Zaťovič - T. Zohorna, Koukal, Vondrka. Trenéři: Vladimír Růžička, Ondřej Weissmann a Jaroslav Špaček.

Rusko: Šaryčenkov - Višněvskij, Kiselevič, Ožiganov, Jakovlev, Grigorjev, Gavrikov, Barancev, Koledov - Andrej Popov, Alexander Popov, Glinkin - Slepyšev, Andronov, Kugryšev - Sošnikov, Loktionov, Lazarev - Timkin, Tkačev, Kraskovskij. Trenér: Oleg Znarok.