Další medaile jsou blízko. Češi kralují slalomářům na MS

15. 9. 2013 11:46
Deblkanoisté Volf a Štěpánek po finále ukončí kariéru.

Praha - Dnešní finále na mistrovství světa ve vodním slalomu v Praze pojedou čtyři české lodě.

Domácí posádky ovládly semifinále deblkanoistů, neboť se všechny tři vešly mezi nejlepší čtveřici, pozadu nezůstala ani kajakářka Kateřina Kudějová, která jízdu o postup do finále vyhrála. Naopak závod v Troji skončil pro dvojnásobnou olympijskou vítězku Štěpánku Hilgertovou, která byla patnáctá.

Mezi deblíři byli nejrychlejší Jonáš Kašpar a Marek Šindler. Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek pojedou svou poslední jízdu kariéry z druhého místa po semifinále a čtvrtý nejrychlejší čas zajeli Ondřej Karlovský a Jakub Jáně. Zklamáním skončilo MS pro slovenské trojnásobné olympijské vítěze bratry Hochschornerovy, kteří neprojeli branku a skončili devatenáctí.

Nezazářila jen Hilgertová

Kudějová pojede jako poslední ve finále, které startuje ve 12:02. "Nejsem z toho úplně nadšená, ale nějak se s tím poperu," usmívala se Kudějová nad semifinálovým vítězstvím, které podle vodácké pověry není ideální výchozí pozicí. "Ale často jsem se do finále na velkých seniorských závodech nedostala, takže mi spadl hodně velký kámen ze srdce," dodala.

Hilgertovou vyřadily dva dotyky branek za čtyři trestné sekundy, na postup do finále jí chyběla necelá sekunda a půl. "Ty dva šťouchy mě mrzí. Dala jsem do toho, co šlo. V první půlce jsem se s tou vodou prala a nepřeprala, v té druhé jsem ještě trochu dotáhla, ale byl to víc boj než pěkná jízda," zhodnotila Hilgertová.

Start finále deblkanoistů je naplánován na 12:32.

Mistrovství světa vodních slalomářů v Praze:

Semifinále:

Ženy:

K1: 1. Kudějová (ČR) 110,27 (0 tr. sekund), 2. Dukátová (SR) 110,41 (0), 3. Schornbergová (Něm.) 112,82 (0), ...15. Hilgertová (ČR) 119,06 (4).

Muži:

C2: 1. Kašpar, Šindler 113,54 (2 tr. sekundy), 2. Volf, Štěpánek (všichni ČR) 116,37 (4), 3. L. Škantár, P. Škantár (SR) 116,77 (0), 4. Karlovský, Jáně (ČR) 117,68 (2).