Kvitová jde dál, Šafářová dostala kanára od Nizozemky

26. 6. 2012 18:00
Šafářová se s Wimbledonem loučí už po prvním kole. Nestačila na 86. hráčku světa.
Petra Kvitová na Wimbledonu
Petra Kvitová na Wimbledonu | Foto: Reuters

Londýn - Lucie Šafářová se loučí se slavným Wimbledonem už po prvním utkání.

Česká tenistka překvapivě nestačila až na 86. hráčku světa, Nizozemku Kiki Bertensovou, které podlehla jednoznačně 3:6 a 0:6.

Naopak úspěšně vstoupila do turnaje obhájkyně titulu <a >Petra Kvitová. Rodačka z Bílovce si ve dvou setech poradila se snaživou Uzbekyní Akgul Amanmuradovovou.

Nejraději bych zahodila raketu do koše

Šafářová tak na dvorcích All England Clubu napodobila svého expřítele Tomáše Berdycha, který v pondělí vypadl s Lotyšem Gulbisem.

Dvacetiletá Nizozemka při své premiéře na Wimbledonu devatenáctou nasazenou Češku pořádně překvapila. Šafářové se vůbec nedařilo podání, čehož mladá tenistka dokázala využít.

Šafářová popáté ze sedmi londýnských účastí skončila v prvním kole a po utkání byla hodně naštvaná.

"Jsou dny, kdy bych nejraději zahodila raketu do koše a takový den to byl," uvedla.

Kvitová byla nervózní, pak se oklepala

Kvitovou na centrálním kurtu podporovali mimo jiné rodiče sedící v královské lóži, jejich dcera ale jako už tradičně nezačala nejlépe.

Hned ve druhé hře ztratila své podání a brzy prohrávala 0:3. Jenže poté setřásla nervozitu a začala 96. hráčku světa přehrávat. Od stavu 1:4 vyhrála sedm her v řadě a první sadu získala poměrem 6:4.

"Na začátku jsem byla opravdu hodně nervózní a udělala jsem moc chyb," přiznala čtvrtá tenistka světa. Ve druhé sedě udržovala Kvitová náskok jednoho brejku a v závěru po krátké dešťové dovedla zápas do vítězného konce.

Ve druhém kole se Kvitová ve čtvrtek utká s domácí Jelenou Baltačaovou, 101. hráčkou žebříčku WTA.

Serena byla nad síly Záhlavové-Strýcové

Tenisový zázrak se nepodařil Barboře Záhlavové-Strýcové.

Ta měla v prvním kole soupeřku z nejtěžších a sice čtyřnásobkou vítězku Wimbledonu Serenu Williamsovou

Záhlavová-Strýcová předvedla statečný výkon, ale na někdejší světovou jedničku nestačila. Prohrála za hodinu a dvacet minut po setech 2:6 a 4:6.

Za svůj tenis se ale rozhodně stydět nemusí. Zejména ve druhém setu hrála s favoritkou vyrovnanou partii.

V úvodu sady sice přišla o svůj servis, ale za stavu 3:5 si jej vzala zpět a zápas zdramatizovala. Williamsová však přece jen duel dovedla k očekávané výhře.

Rosol půjde na Nadala

Do dalšího kola proklouzla také kvalifikantka Kristýna Plíšková, která si ve dvou setech poradila se Slovinkou Hercogovou. T

enistka, která před dvěma lety ovládla juniorský Wimbledon, zvítězila jednoznačně dvakrát 6:2. Zápas trval 51 minut.

V dalším kole se Plíšková postaví favorizované Italce Francesce Schiavoneové.

Dál jde i Lukáš Rosol, který porazil Chorvata Ivana Dodiga 6:4, 3:6, 7:6 a 7:5. Ve 2. kole jej čeká jeden z velkých favoritů a druhý hráč světa Rafael Nadal ze Španělska.

Na kurtech se měla ještě představit Klára Zakopalová, ale rozhodčí její zápas se Slovenkou Dominikou Cibulkovou přesunuli na středu.

Výsledky:

Ženy:

Dvouhra - 1. kolo:

Kvitová (4) - Amanmuradovová (Uzb.) 6:4, 6:4, Bertensová (Niz.) - Šafářová (19) 6:3, 6:0, S. Williamsová (6-USA) - Záhlavová-Strýcová 6:2, 6:4, Kristýna Plíšková - Hercogová (Slovin.) 6:2, 6:2.