Dallas přepisoval historii, Sixers jsou stále bez výhry

14. 11. 2014 9:18
Basketbalisté Dallasu deklasovali nejslabší tým NBA Philadelphii 123:70 a zaznamenali nejvyšší výhru v klubové historii. Sixer jsou naopak stále bez jediné výhry a krčí se na posledním místě tabulky.
Chicago vyhrálo v Torontu i díky příspěvku Derricka Rose
Chicago vyhrálo v Torontu i díky příspěvku Derricka Rose | Foto: Reuters

New York - Sixers jako jediný tým NBA ještě od startu sezony nevyhráli. S osmi porážkami zažívají nejhorší vstup do sezony od roku 1972. S Dallasem navíc prohráli o 53 bodů.

"Jsem si jistý, že tohle si zapamatujeme. To už nechceme nikdy zažít. Nikdo z nás si nikdy nezvykne na takovéhle porážky. Štve nás každá," řekl lídr Sixers Michael Carter-Williams, který hrál poprvé od květnové operace ramena a dal 19 bodů. "Zítra je další zápas. Ta špatná zpráva je, že tohle nevymažete," řekl kouč nejmladšího týmu ligy Brett Brown.

Dallas ovládl už první čtvrtinu 38:10 a pár minut před koncem vedl až o 58 bodů, což by byla nejvyšší prohra v historii Philadelphie. Hosté ji odvrátili závěrečnými pěti body zápasu. Dallas vedl s 21 body hvězdný Němec Dirk Nowitzki. Jeho tým si v této sezoně už ve třetím z pěti domácích zápasů vypracoval v první půli alespoň třicetibodové vedení, mezi střelce se zapsal každý z 13 hráčů.

Toronto doma poprvé padlo

Chicago jako první v sezoně dobylo palubovku Toronta (100:93), ale zápas opět dokončilo bez Derricka Rose. Mistr světa po nedávném zranění kotníku odehrál druhý zápas v základní sestavě, ale v závěru ho posadily na lavičku problémy se stehenním svalem. "Myslím, že je to jen menší zranění. Špatně jsem šlápl, nejspíš jsem dostal jen křeč," konstatoval Rose, který k výhře Bulls přispěl 20 body.

Hvězdou utkání byl jeho spoluhráč Pau Gasol, který nasbíral 27 bodů a 11 doskoků. Torontu nestačilo 20 bodů Kylea Lowryho.

Memphis rozhodl v poslední vteřině

Husarský kousek se povedl v poslední sekundě hráčům Memphisu, kteří porazili Sacramento 111:110. Grizzlies vhazovali z autu a měli jen 0,3 sekundy na zakončení. Vince Carter hodil míč přímo pod koš a Courtney Lee stihl z podběhu skórovat. Lee korunoval největší obrat v historii klubu, Memphis v zápase prohrával už o 26 bodů.

"Prohráli jsme, ale ne kvůli poslední akci zápasu. Promrhali jsme šestadvacetibodový náskok, takže jsme si nezasloužili vyhrát," řekl trenér Kings Michael Malone.

Golden State Warriors porazili Brooklyn 107:99. Warriors zabrali po dvou prohrách a v Západní konferenci jsou třetí s bilancí 6:2. K výhře je táhl Klay Thompson s 25 body a také všichni jeho spoluhráči ze základní pětky byli v dvouciferných číslech.

Výsledky NBA:

Dallas - Philadelphia 123:70, Golden State - Brooklyn 107:99, Memphis - Sacramento 111:110, Toronto - Chicago 93:100.

Utah 9 3 6 33,3
4. Minnesota 7 2 5 28,6