Cyklokrosařka Mikulášková byla šestá v Koksijde

22. 11. 2014 17:08
Mistryně republiky Martina Mikulášková dojela šestá v druhém závodě Světového poháru v cyklokrosu v belgickém Koksijde.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: CPA Eduard Erben

Koksijde (Belgie) - Mistryně republiky Martina Mikulášková dojela šestá v druhém závodě Světového poháru v cyklokrosu v belgickém Koksijde a postarala se o dosud nejlepší český výsledek v ročníku. Na sedmém místě skončila Pavla Havlíková. Obě zaostaly zhruba o dvě minuty za vítěznou Belgičankou Sanne Cantovou.

Čeští muži se tentokrát k elitní desítce nepřiblížili. Jiří Skála byl třiadvacátý. O dvě místa za ním dojel Michal Boroš, třináctý z úvodního závodu v nizozemském Valkenburgu.

Na písčité trati v Koksijde vybojoval první vítězství v elitní kategorii dvacetiletý Belgičan Wout Van Aert. Mistr světa a Evropy do 23 let vyhrál suverénně o 42 sekund před krajanem Kevinem Pauwelsem, jenž po dalším druhém místě vede celkové hodnocení.

Závod Světového poháru v cyklokrosu v Koksijde (Belgie):

Muži: 1. Van Aert 1:02:34, 2. Pauwels (oba Belg.) -41, 3. Van der Poel (Niz.) -53, 4. Meeusen -55, 5. Vantornout -57, 6. Adams (všichni Belg.) -58, ...23. Skála -3:55, 25. Boroš -3:56, 31. Šimůnek -4:37, Kyzivát, Paprstka, Petrus (všichni ČR) všichni -2 kola.

Průběžné pořadí (po 2 závodech): 1. Pauwels 140, 2. Meeusen 115, 3. Vantornout 115, ...18. Boroš 64, 31. Paprstka 38, 39. Skála 28, 44. Šimůnek 20, 54. Kyzivát 10, 55. Petrus 7.

Ženy: 1. Cantová (Belg.) 42:52, 2. Stultiensová, 3. De Boerová (obě Niz.) obě -6, 4. Chainelová-Lefevreová (Fr.) -1:01, 5. Harrisová (Brit.) -1:18, 6. Mikulášková -1:51, 7. Havlíková -2:03, ...33. Nosková (všechny ČR) -7:54.

Průběžné pořadí (po 2 závodech): 1. De Boerová 90, 2. Cantová 88, 3. Comptonová (USA) 82, ...8. Havlíková 54, 11. Mikulášková 43, 25. Nosková 14, 39. Kuntová (ČR) 3.