Cyklista Vakoč dospurtoval v Austrálii na pátém místě

20. 1. 2016 9:01
Úřadující český mistr, jenž je v úvodním závodu seriálu WorldTour lídrem týmu Etixx-Quick-Step, se průběžně posunul na 36. pozici.
Petr Vakoč
Petr Vakoč | Foto: ČTK

Stirling - Cyklista Petr Vakoč dospurtoval pátý v druhé etapě závodu Tour Down Under. Úřadující český mistr, jenž je v úvodním závodu seriálu WorldTour lídrem týmu Etixx-Quick-Step, se průběžně posunul na 36. pozici.

Etapu o délce 132 km z Unley do Stirlingu vyhrál domácí Australan Jay McCarthy a po prvním vítězství mezi profesionály se stal lídrem závodu. Vakoč dojel ve spurtu do kopce ve stejném čase jako vítěz i přesto, že ho zbrzdil hromadný pád v pelotonu necelý kilometr před cílem.

"Nejdříve jsem byl trochu zablokován na kruhovém objezdu 1,5 km před cílem a pak byl přede mnou pád, kvůli němuž jsem ztratil několik metrů. Za daných podmínek jsem s výsledkem hodně spokojený, i když vím, že to umím ještě lépe," řekl na webu týmu Vakoč, jenž si pochvaloval, že po loňském triumfu v etapě na Kolem Polska dosáhl svého druhého nejlepšího umístění v závodě WorldTour.

V průběžném pořadí závodu, jenž končí v Adelaide v neděli, ztrácí Vakoč na McCarthyho deset sekund.

Poznámka redakce: Zdeněk Bakala, který je majitelem stáje Etixx - Quick-Step, vlastní zároveň vydavatelství Economia, pod nějž patří i Aktuálně.cz.