Cyklista König je po královské etapě v Abú Zabí šestý

10. 10. 2015 16:15
Leopold König.
Leopold König. | Foto: Oficiální web Team Sky

Abú Zabí - Český cyklista Leopold König obsadil osmou pozici v jediné kopcovité etapě závodu Kolem Abú Zabí a posunul se na průběžné šesté místo. Celkovému triumfu se po vítězství v třetí etapě přiblížil Kolumbijec Esteban Chaves.

Smutným hrdinou dne byl Königův kolega z týmu Sky Wouter Poels. Nizozemec podal v závěrečném stoupání heroický výkon, dokázal dostihnout v úniku jedoucího Chavese a dostal se před něj, v závěrečné levotočivé zatáčce několik desítek metrů před cílem mu však podklouzlo kolo.

Poels skončil na zemi, a protože si při pádu poškodil i pedál, do cíle se "belhal" odrážením nohou o zem a předstihl ho kromě Chavese ještě Ital Fabio Aru.

König dojel osmý s odstupem 1:19 za Chavesem ve čtyřčlenné skupince se Španělem Alejandrem Valverdem a Italy Gianlucou Brambillou a Vincenzem Nibalim. Celkově ztrácí na lídra 1:29 minuty.

Před nedělní závěrečnou spurtérskou etapou má Chaves náskok 16 sekund na vítěze Vuelty Arua. Smolař Poels je třetí s odstupem 27 sekund.