Curry pokořil v NBA Portland 45 body a má trojkový rekord

10. 4. 2015 10:06
Stephen Curry a Harrison Barnes (Golden State Warriors)
Stephen Curry a Harrison Barnes (Golden State Warriors) | Foto: Reuters

Oakland  - Čtvrteční večer v NBA patřil Stephenu Currymu. Rozehrávač Golden State pokořil Portland 45 body, dovedl "Válečníky" k vítězství 116:105 a navíc překonal rekord v počtu vstřelených trojek v jedné sezoně.

Nejlepší tým Západní konference nezačal domácí zápas dobře, prohrával až o 13 bodů, ale povedl se mu zápas otočit. Curry k výhře přispěl osmi trojkami, v tomto ročníku už takových košů zpoza trojkového oblouku trefil 276, čímž o čtyři pokořil předchozí rekord, který sám stanovil před dvěma lety.

Na osm proměněných trojek potřeboval 13 pokusů, celkově z 23 střel proměnil 17. Navíc přidal deset asistencí. "Hrál jako by chtěl cenu MVP (pro nejužitečnějšího hráče)," prohlásil kanonýr poražených Blazers LaMarcus Aldridge, který dal 27 bodů.

Miami podlehlo Chicagu 78:89, přestože v poločase vedlo o 19 bodů. Bulls ovládli třetí čtvrtinu 33:8. Lídrem Miami byl s 19 body a 16 doskoky Hassan Whiteside, nejlepší střelec Chicaga Pau Gasol k 16 bodům přidal 15 doskoků. Derrick Rose v druhém utkání po návratu od zranění nastřílel 12 bodů.

Výsledky NBA:

Golden State - Portland 116:105, Miami - Chicago 78:89.

14. LA Lakers 78 20 58 25,6
15. Minnesota 78 16 62 20,5

Poznámka: Týmy označené "x" mají jistý postup do play of, "y" znamená jisté prvenství v divizi, "z" jisté vítězství v konferenci.