Postup v Lize mistrů? Jen bonus, přiznávají hráči Litvínova

Daniel Poláček Daniel Poláček
7. 10. 2015 6:03
Hokejisté Litvínova si v dramatickém duelu play off Ligy mistrů proti Vídni zajistili postup do osmifinále. Příliš radosti z toho však neměli, stejně jako fanoušci se upínají spíš k extralize.
Hráči Litvínova zatím v Lize mistrů sbírají jen úspěchy.
Hráči Litvínova zatím v Lize mistrů sbírají jen úspěchy. | Foto: ČTK

Litvínov – Stávající extraligoví šampioni se v konkurenci 44 hokejových týmů Evropy dostali mezi nejlepší šestnáctku. V jejich kabině však velká euforie nezavládla.

Domácí duel s Vídní přitom nabídl poutavý scénář, jehož dramatičnost rostla s každou třetinou. Dlouho se hrálo bez gólů, až přišlo třetí dějství, v němž hosté vyhráli 2:1 a vyrovnali celkový stav dvojutkání na 5:5. Napínavé prodloužení ukončil po necelých pěti minutách dělovkou z levého kruhu František Lukeš.

Hrdinou se stal kanonýr, kterému to v domácí soutěži vůbec nepálí. Bude to teď jiné? "Už mám staré hokejky z minulého roku. Dneska jsem si je vzal poprvé a hned jsem dal gól,“ usmíval se před novináři.

Hlavně nejezdit daleko?

Postup do osmifinále Ligy mistrů v něm však příliš emocí nevyvolal. "Hlavně bychom chtěli dojít co nejdál v extralize, tohle je jenom takový bonus,“ přiznal.

Podobně smýšlí i kapitán Severočechů Michal Trávníček. "Liga mistrů je pro nás nová věc, osaháváme si to. V létě to byla skvělá příprava, protože zápasy byly ve velkém tempu, ale teďka v sezoně je to jiné. Uvidíme, jak to bude vypadat dál, jestli toho nebude moc. Když by se nám nedařilo dlouhodobě a ještě jsme museli cestovat na zápasy někam daleko…,“ zamyslel se.

V tu chvíli ještě mohl doufat v osmifinálový dvojzápas s německým Ingolstadtem. Nakonec však v listopadu povede spoluhráče do boje proti Frölundě ze švédského Göteborgu, který leží třikrát tak daleko.

Před sezonou generální manažer klubu Robert Kysela hlásal, že Litvínov chce v Lize mistrů dojít co nejdál, že jde o prestižní soutěž. Teď se hokejisté ve žlutočerných dresech k dalšímu postupu příliš neupínají. Odvetu proti Vídni navíc neodchytal první brankář Jaroslav Janus, nýbrž Lukáš Horák, který jinak nastupuje především v prvoligovém Mostu. Sluší se však dodat, že si vedl výtečně. "Zachytal skvěle, chytil spoustu šancí. Držel nás,“ ocenil výkon náhradníka kouč Radim Rulík.

Soupeři v Litvínově nemívali šanci, teď to tak není

Pro Ligu mistrů se příliš nezapálili ani litvínovští fanoušci. V hledišti šlo spatřit žlutou barvu spíš na prázdných sedačkách než na dresech. Dohromady dorazily zhruba dvě tisícovky diváků, zhruba stejně jich chodilo i v základní skupině, přestože ceny lístků se pro play off neměnily.

Litvínovští si postupem alespoň zvýšili sebevědomí, což můžou využít v extralize, kde se zatím krčí na 11. příčce. Že by mistrovská kocovina? "Jsem tady už dlouho a tyhle výpadky se nám stávají často,“ tvrdí kapitán Trávníček. "Hrajeme dobře a pak zničehonic přijde horší období, aniž bychom polevili. Najednou soupeře neválcujeme. Když hrajeme naplno, kór doma, tak soupeři nemívají šanci, ale teď to tak není.“

Změní se to o víkendu? Severočeši nejdřív vyrazí k pátečnímu klání do Chomutova, načež v neděli přivítají trápící se Pardubice.