Courtois má první nulu. Chelsea porazila nováčka

23. 8. 2014 18:13
Belgický gólman Thibaut Courtois má na kontě první nulu. Chelsea porazila Leicester 2:0.
Jeden ze zákroků Thibauta Courtoise
Jeden ze zákroků Thibauta Courtoise | Foto: Reuters

Londýn - Belgický gólman Thibaut Courtois má na kontě první nulu v Premier League. Chelsea v sobotním 2. kole porazila Leicester 2:0. Londýnský klub tak spolu se Swansea vede anglickou ligu.

Do jediné vážnější šance prvního dějství se překvapivě dostal nováček z Leicesteru. Mahrez vyslal nepříjemnou střelu, brankář Chelsea si s ní ale poradil. Přes pozornou obranu Leicesteru se ke gólové příležitosti dostal až ve 48. minutě Oscar, jeho přízemní pokus ale skončil na tyči.

"Nehráli jsme v prvním poločase dobře, Leicester se prokázal jako silný v obraně a snažil se nás zaskočit z protiútoků. My byli v některých ohledech pomalí a potřebovali jsme naši hru změnit," konstatoval Mourinho.

V 55. minutě na sebe dalším zákrokem upozornil Courtois, když včas vyběhl proti unikajícímu Nugentovi a jeho střelu vyrazil na roh. Na druhé straně se do šance dostal Fábregas, gólmana Schmeichela však nepřekonal.

To se povedlo v 63. minutě Costovi, kterému ve vápně přihrál obránce Chelsea Ivanovič. Bývalý hráč Atlética Madrid si připsal druhou trefu v dresu anglického celku. Na konečných 2:0 upravil o čtrnáct minut později Courtoisův reprezentační kolega Hazard, jeho tvrdou přízemní střelu Schmeichel nedokázal zneškodnit. Svoji třetí asistenci v tomto ročníku Premier League si připsal Cesc Fábregas.

"Druhý poločas už jsme kontrolovali hru. Nezapomínám, že Leicester měl šanci za stavu 0:0, ale my jsme si vypracovali mnoho příležitostí ke skórování a vítězství si zasloužíme," uvedl trenér Chelsea.

"Klíčové momenty dnes nehrály v náš prospěch. První poločas jsme odehráli mimořádně dobře, vše je ale o využívání šancí. Z dnešního utkání si beru více pozitiv než negativ. Nejsme rádi, že jsme prohráli, hráči ale ukázali, čeho jsou schopni. Potřebujeme si však takovou výkonnost udržet po celý zápas," zhodnotil duel kouč Leicesteru Nigel Pearson.

Giroud zachránil Arsenalu bod

Everton si chtěl v zápase s Arsenalem spravit chuť po remíze 2:2 v Leicesteru z úvodního kola a první krok k tomu udělal v 19. minutě. Barry přesným centrem v pokutovém území našel Séamuse Colemana, jenž hlavou poslal míč za gólmana Szczesného.

Náskok mohl dvakrát navýšit Mirallas, obě jeho střely však mířily těsně vedle brány. Liverpoolský klub se přesto dočkal druhého gólu ještě v prvním poločase: Lukaku se nenechal hostujícími obránci obrat o míč a přihrál Stevenu Naismithovi, který si připsal druhou trefu v sezoně. Opakovaný záběr prokázal, že střelec branky stál v době nahrávky v ofsajdu, sudí Friend ale gól uznal.

Tři velké šance měl útočník hostů Olivier Giroud, jenž pro druhý poločas vystřídal Sáncheze. Dvě střely ale francouzský reprezentant neusměrnil mezi tyče, tu třetí vychytal gólman Howard. Až v 83. minutě dokázal snížit Aaron Ramsey, když mu v pokutovém území poslal přízemní pas Cazorla. Ramsey se stejně jako evertonský Naismith trefil v obou ligových zápasech. A pro Arsenal příznivý remizový stav zařídil v 90. minutě Giroud, jemuž přesně nacentroval ze strany Monreal.

Anglická fotbalová liga - 2. kolo:

Aston Villa - Newcastle 0:0, Chelsea - Leicester 2:0 (63. Costa, 77. Hazard), Crystal Palace - West Ham United 1:3 (48. Šammach - 34. Zárate, 37. Downing, 62. Cole), Southampton - West Bromwich 0:0, Swansea - Burnley 1:0 (23. Dyer), Everton - Arsenal 2:2 (19. Coleman, 45. Naismith - 83. Ramsey, 90. Giroud).

1. Chelsea 2 2 0 0 5:1 6
2. Swansea 2 2 0 0 3:1 6
3. Arsenal 2 1 1 0 4:3 4
4. Aston Villa 2 1 1 0 1:0 4
5. Manchester City 1 1 0 0 2:0 3
6. West Ham United 2 1 0 1 3:2 3
7. Liverpool 1 1 0 0 2:1 3
8. Hull 1 1 0 0 1:0 3