Cleveland vyhrál poosmé za sebou, James předčil Anthonyho

14. 11. 2015 11:22
Basketbalisté Clevelandu porazili v pátečním utkání NBA New York 90:84 a zvítězili už poosmé v řadě. Finalisté minulého ročníku prohráli jen v úvodním zápasu sezony. LeBron James nastřílel 31 bodů, i když byl v druhém poločase hodně zaměstnán bráněním Carmela Anthonyho.
LeBron James.
LeBron James. | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté Clevelandu porazili v pátečním utkání NBA New York 90:84 a zvítězili už poosmé v řadě. Finalisté minulého ročníku prohráli jen v úvodním zápasu sezony. LeBron James nastřílel 31 bodů, i když byl v druhém poločase hodně zaměstnán bráněním Carmela Anthonyho. V koncovce zastoupil hlavní hvězdu Clevelandu Mo Williams, jenž dal posledních šest bodů zápasu a celkem si připsal 20 bodů.

Anthony sice nasbíral 26 bodů, ale 22 z nich nastřílel už v prvním poločase. V poslední čtvrtině dali Knicks jen 12 bodů. Přesto byli domácí ve hře až do poslední minuty, v ní však se zaskvěl Williams. Cavaliers vyrovnali nejlepší start do sezony v historii klubu.

"Některé zápasy jsou přesně o tom, že musíte hlavně bránit a pak dát koše v koncovce a to se nám dnes povedlo," řekl LeBron James novinářům. "Mají spoustu zkušených hráčů, kteří umějí hrát koncovky a my se zatím pouze učíme," uvedl trenér Knicks Derek Fisher.

Cousins nasázel 40 bodů

Další parádní výkon předvedl při absenci zraněného Kevina Duranta Russell Westbrook a Oklahoma zdolala Philadephii 102:85. Sixers zůstávají i po devíti utkáních bez výhry. Westbrook se o výhru přičinil 21 body, 17 doskoky, kterými si vylepšil osobní rekord, a jedenácti asistencemi.

DeMarcus Cousins nastřílel 40 bodů, z toho 30 v druhém poločase, a pomohl Sacramentu zvítězit nad Brooklynem 111:109. Jeho spoluhráč Rajon Rondo zaznamenal pětadvacátý triple double v kariéře za 23 bodů, 14 asistencí a deset doskoků.