Cleveland rozstřílel trojkami Atlantu a má rekord NBA

16. 11. 2014 10:05
Jako první tým v historii totiž během jedné čtvrtiny proměnili devět trojek z devíti pokusů.
ilustrační foto.
ilustrační foto. | Foto: Reuters

Cleveland  - Devatenácti tříbodovými koši si pomohli basketbalisté Clevelandu k vítězství nad Atlantou a navrch přidali nový rekord NBA. Jako první tým v historii totiž během jedné čtvrtiny proměnili devět trojek z devíti pokusů.

LeBron James a spol. deklasovali soupeře v domácí hale 127:94.

Cavaliers předvedli skvělý výkon v útoku podruhé za sebou a tentokrát nemuseli otáčet skóre až v závěru jako v pátečním duelu v Bostonu (122:121). Proti Atlantě jim spadlo do koše prvních jedenáct trojkových pokusů. Na celkově 19 úspěšných trojek potřebovali 31 střel.

"Když hrajete druhý zápas ve dvou dnech, chcete rozhodnout co nejrychleji. Pokud bychom prohrávali jako včera, asi nenajdeme síly na obrat. Proto jsem se snažil hrát naplno od samého začátku a naštěstí jsme si vytvořili velký náskok," řekl James, s 32 body nejlepší střelec večera, po čtvrté výhře Clevelandu v řadě.

V sobotním programu se dařilo domácím týmům, venkovní výhru si odvezla pouze Indiana z Chicaga. I když hrála bez šesti zraněných hráčů, zaskočila domácí výsledkem 99:90. Tři hráči Pacers nastříleli po 21 bodech, Chicagu znovu chyběl rozehrávač Derrick Rose a Bulls zůstali jen na úspěšnosti střelby z pole 42 procent.

Aktuální lídr soutěže Memphis porazil Detroit 95:88 a připsal si devátou výhru z 10 zápasů. Podkošové duo Marc Gasol - Zach Randolph dohromady nastřílelo 40 bodů a doskočilo 30 míčů, přičemž Randolph si 13 útočnými doskoky vytvořil osobní rekord.

Naopak se trápí mistrovské San Antonio. Na půdě Sacramenta padlo 91:94 a s bilancí 5-4 je poslední v Jihozápadní divizi. V souboji generací přehrál pod košem DaMarcus Cousins legendu Tima Duncana. Cousins i přes problémy s fauly dosáhl na 25 bodů a deset doskoků a se spoluhráči ustál i závěrečný nápor Spurs, který vyvrcholil nepřesnou trojkou Manu Ginobiliho v poslední sekundě. Ginobili dal 21 bodů, Duncan se dostal na 15 bodů a 8 doskoků.