Cleveland po výborném začátku nezvládl zápas s Detroitem

29. 12. 2014 8:41
Basketbalisté Clevelandu utrpěli v nedělním zápase NBA druhou nejvyšší domácí porážku v sezoně, i když nad Detroitem vedli už o 15 bodů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté Clevelandu utrpěli v nedělním zápase NBA druhou nejvyšší domácí porážku v sezoně, i když nad Detroitem vedli už o 15 bodů. Nakonec Cavaliers, kterým chyběl kvůli zranění kolena rozehrávač Kyrie Irving, podlehli jednoznačně 80:103.

"Začali jsme extrémně dobře, ale pak jsme ztratili energii. A také soutěživost, což by se určitě nemělo stávat," řekl trenér domácích David Blatt, jehož svěřenci měli v úvodu druhé čtvrtiny náskok 32:17. V poločase už Detroit nad favoritem vedl a v druhém poločase dominoval.

K teprve sedmé výhře z 30 zápasů pomohlo Pistons 17 trojek. O pět z nich se postaral Brendon Jennings, jenž byl s 25 body nejlepším střelcem zápasu. Andre Drummond přidal 16 bodů a 17 doskoků.

Cleveland vedl s 20 body a 10 doskoky Kevin Love. LeBron James zaznamenal 17 bodů a 10 doskoků, proměnil však jen pět z 19 pokusů z pole.

Obhájci titulu ze San Antonia porazili Houston 110:106 a v texaském derby uspěli po předchozích šesti nezdarech. V sestavě Spurs se poprvé v sezoně objevil uzdravený Patty Mills a osmi body v poslední čtvrtině pomohl k vítězství. Domácí v závěrečné dvanáctiminutovce utekli soupeři šňůrou 15 bodů. Rockets měli v zápase 25 ztrát.

Za vítěze nastřílel Danny Green 24 bodů. V dresu Houstonu se James Harden dostal na 28 bodů, ale připsal si i devět ztrát. Dwight Howard zaznamenal 24 bodů a 17 doskoků. Josh Smith ve svém druhém utkání za Houston zůstal na pěti bodech.

Dallas přehrál Oklahomu 112:107 i díky výbornému výkonu Dirka Nowitzkého, jenž po téměř pěti letech musel nastoupit na pozici klasického pivota. Německá hvězda nastřílela v posledních pěti minutách 10 bodů a zlepšila si sezonní maximum na 30 bodů. Chandler Parsons přidal 26 bodů. Thunder vedl s 26 body Serge Ibaka. Russell Westbrook připojil 18 bodů, ale proměnil jen šest z 23 střel z pole.

Do sestavy Los Angeles Lakers se po třech vynechaných zápasech vrátil Kobe Bryant, neodvrátil však prohru s Phoenixem 107:116. Bryant zůstal na 10 bodech. Vítěze táhl Goran Dragič s 24 body.

Výsledky NBA:

Cleveland - Detroit 80:103, Dallas - Oklahoma City 112:107, Denver - Toronto 102:116, LA Lakers - Phoenix 107:116, Portland - New York 101:79, San Antonio - Houston 110:106.

4. Utah 30 10 20 33,3
5. Minnesota 29 5 24 17,2