Cleveland bez Jamese přišel v Oklahomě o vítěznou sérii

12. 12. 2014 8:37
Basketbalisté Clevelandu přišli v NBA o vítěznou osmizápasovou sérii.
Kevin Durant z Oklahomy zakončuje přeš hvězdu Clevelandu Kevina Lovea.
Kevin Durant z Oklahomy zakončuje přeš hvězdu Clevelandu Kevina Lovea. | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté Clevelandu přišli v NBA o vítěznou osmizápasovou sérii. Bez odpočívajícího LeBrona Jamese, který nenastoupil kvůli bolavému kolenu, podlehli na hřišti Oklahomy 94:103.

Cavaliers se trápili v útoku, když stříleli s úspěšností jen 36 procent. Nejlepším střelcem hostů byl s 20 body Kyrie Irving (střelba 7/21), Kevin Love nasbíral 18 bodů a 16 doskoků.

Oklahoma si připsala čtvrtou výhru v řadě. Russell Westbrook se na ní podílel 26 body a Kevin Durant přidal 19 bodů. Domácí měli jen 11 ztrát a připsali si stejný počet bloků. Oklahoma v druhé půli vedla až o 20 bodů, ale Cleveland se dokázal přiblížit dvě minuty před koncem na čtyřbodový rozdíl. Od té doby ale Durant nastřílel osm ze svých 19 bodů a drama se nekonalo.

"Proto je MVP. Už se vrací do rytmu a dnes to v koncovce dohrál pro nás," pochválil Westbrook nejužitečnějšího hráče minulé sezony, jenž se nedávno vrátil do hry po zlomenině nohy.

V druhém čtvrtečním utkání Houston zvítězil v Sacramentu 113:109 po prodloužení díky skvělému výkonu Jamese Hardena. Ten trojkou 20 vteřin před koncem základní hrací doby zařídil prodloužení a v nastavené pětiminutovce nastřílel 12 ze svých 44 bodů. Kings nestačilo 24 bodů Darrena Collisona.

Výsledky NBA:

Oklahoma City - Cleveland 103:94, Sacramento - Houston 109:113 po prodl.

4. Utah 22 6 16 27,3
5. Minnesota 21 5 16 23,8