Chicago vzdoruje dál. Vynutilo si rozhodující zápas

31. 5. 2014 7:01
Hokejisté Chicaga se ve druhém zápase za sebou vyhnuli vyřazení, když zvítězili v šestém utkání finále Západní konference na ledě Los Angeles 4:3 a srovnali sérii na 3:3.
Chicago vzdoruje dál! Finále Západní konference NHL rozhodne sedmý zápas.
Chicago vzdoruje dál! Finále Západní konference NHL rozhodne sedmý zápas. | Foto: Reuters

Los Angeles - Hokejisté Chicaga se ve druhém zápase za sebou vyhnuli vyřazení, když zvítězili v šestém utkání finále Západní konference na ledě Los Angeles 4:3 a srovnali sérii na 3:3. Vyrovnané utkání, v němž se čtyřikrát překulilo vedení ze strany na stranu.

V 57. minutě ale svým druhým gólem v zápase rozhodl Patrick Kane, nejlepší hráč večera.

Drama vrcholilo v poslední třetině, ve které oba týmy přišly o jednobrankový náskok. Kings otočili z 1:2 na 3:2 díky gólům z mezikruží, které vstřelili Drew Doughty a Alec Martinez. Od postupu do závěrečného boje o Stanleyův pohár dělil kalifornský klub devět minut, jenže pak si vzal hlavní slovo Kane.

Pozor. Kings jsou v dlouhých sériích úspěšní

Nejdříve po jeho elegantní bekhendové přihrávce srovnal Keith Duncan a následně obkroužil s pukem na holi útočné pásmo a z vrcholu levého kruhu prostřelil chumel hráčů před brankářem Jonathanem Quickem.

Kings v utkání inkasovali dva rychlé góly dvakrát. V prostřední části je o vedení 1:0 připravili během 97 sekund Kane a Ben Smith.

O postupujícím se definitivně rozhodne v neděli v Chicagu, v jejichž kádru je poslední český zástupce v letošním play off Michal Rozsíval. Obhájce Stanley Cupu by rád doma dokonal obrat v sérii a doplnil ve finále New York Rangers, ale čeká ho ještě těžká práce. Los Angeles má totiž s rozhodujícími zápasy zkušenosti, když obě předchozí série uzavřel venku v utkání číslo sedm.