Chicago ve druhém prodloužení odvrátilo mečbol Kings

29. 5. 2014 6:17
Chicago porazilo Los Angeles 5:4 po prodloužení a snížilo stav finále Západní konference na 2:3.
Chicago si prozatím oddechlo, první mečbol Kings odvrátilo
Chicago si prozatím oddechlo, první mečbol Kings odvrátilo | Foto: Reuters

Praha - Obhájce Stanley Cupu Chicago zůstává dál ve hře o postup do finále play off NHL. V pátém zápase na domácím ledě odvrátilo první mečbol Los Angeles, když zvítězilo 5:4 po druhém prodloužení. Kings ovšem stále vedou 3:2 na zápasy. Rozhodující gól vstřelil v 83. minutě slovenský útočník Michal Handzuš.

Blackhawks vedli po necelých čtyřech minutách zápasu už 2:0, pak ještě 3:1, Kings však ve druhé třetině dokázali skóre otočit na 3:4. O vyrovnání se postaral v úvodu třetí třetiny Ben Smith a pak střelecké dostihy na více než 40 minut ustaly.

Čekání na další branku ukončil k radosti 21 tisíc fanoušků v United Center až ve třetí minutě druhého prodloužení Handzuš. Sedmatřicetiletý rodák z Banské Bystrice si sjel před branku na přihrávku od Brandona Saada a gólmana Jonathana Quicka překonal rychlou střelou bekhendem pod horní tyčku.

Druhou šanci zajistit si postup do finále Stanley Cupu budou mít Los Angeles v pátek na domácím ledě ve Staples Center, kde je na programu zápas číslo šest. Případné sedmé utkání by se pak hrálo v neděli znovu v Chicagu.

Semifinále play off NHL:

Západní konference - 5. zápas:

Chicago - Los Angeles 5:4 ve druhém prodl. (3:2, 0:2, 1:0 - 0:0, 1:0)
Branky: 2. Seabrook, 4. Oduya, 12. Saad, 42. Smith, 83. Handzuš - 10. Stoll, 14. Gáborík, 32. Brown, 34. Pearson. Střely na branku: 45:44. Diváci: 21.871. Stav série: 2:3.