Chicago poprvé v play off prohrálo doma a Ducks vedou sérii

22. 5. 2015 7:32
Hokejisté Chicaga poprvé v letošním play off NHL prohráli na domácím ledě.
Radost hráčů Anaheimu
Radost hráčů Anaheimu | Foto: Reuters

Chicago (USA) - Hokejisté Chicaga poprvé v letošním play off NHL prohráli na domácím ledě. Ve čtvrtečním třetím utkání finále Západní konference podlehli Anaheimu 1:2 a stejným poměrem prohrávají i v celé sérii.

Ducks, kteří se dokázali oklepat z dva dny staré porážky ve třetím prodloužení, se ujali vedení ve 13. minutě díky trefě Patricka Maroona v přesilové hře. Za Blackhawks odpověděl minutu před koncem první třetiny povedenou bekhendovou střelou Patrick Kane. Rozhodující gól padl v závěrečné minutě druhého dějství a jeho autorem byl Simon Després.

Ve třetí třetině vyvinuli domácí hokejisté maximální snahu o vyrovnání, ale nepovedlo se. Proti byl brankář Frederik Andersen, který zneškodnil 27 střel, z toho deset v poslední dvacetiminutovce a byl vyhlášen první hvězdou utkání.

Dalším klíčovým hráčem večera byl útočník Ryan Getzlaf, který přihrál na oba góly Anaheimu, v jehož sestavě odehrál necelých sedm minut i český útočník Jiří Sekáč.

Semifinále play off NHL:

Západní konference - 3. zápas:

Chicago - Anaheim 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Branky: 20. P. Kane - 13. Maroon, 40. Després. Střely na branku: 28:27. Diváci: 22.160. Hvězdy utkání: 1. Andersen, 2. Getzlaf (oba Anaheim), 3. P. Kane (Chicago). Stav série: 1:2.