Chelsea s Čechem v brance vypadla z Anglického poháru

24. 1. 2015 18:38
Fotbalisté Chelsea s brankářem Petrem Čechem v základní sestavě ztratili dvoubrankové vedení v utkání 4. kola Anglického poháru s třetiligovým Bradfordem a prohráli 2:4.
Radost hráčů třetiligového Bradfordu z vyřazení Chelsea v Anglickém poháru.
Radost hráčů třetiligového Bradfordu z vyřazení Chelsea v Anglickém poháru. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Chelsea s brankářem Petrem Čechem v základní sestavě ztratili dvoubrankové vedení v utkání 4. kola Anglického poháru s třetiligovým Bradfordem a prohráli 2:4. Neuspěl ani druhý tým anglické Premier League Manchester City, jenž doma podlehl Middlesbrough 0:2. Obránce vítězného týmu Tomáš Kalas k duelu kvůli poraněnému kotníku nenastoupil.

"Blues" před vlastními diváky vedli díky brankám Cahilla a Ramirese po 38 minutách už 2:0 a zdálo se, že půjde o jasnou záležitost. Ještě do konce prvního dějství však dokázal snížit povedenou střelou Stead. Čech inkasoval po 330 minutách.

V druhém poločase se dostal k zakončení po dlouhém autu do šestnáctky Morais a vyrovnal, svěřenci Josého Mourinha však neudrželi ani možnost opakovaného utkání. V 82. minutě dokonal překvapivý obrat záložník Halliday a na konečných 2:4 upravil střídající Yeates. Chelsea ztratila domácí zápas, ve kterém vedla o dvě branky, poprvé od října 1999.

Drtivý tlak City bez výsledku

Manchester City měl v prvním poločase duelu s Middlesbrough drtivý tlak, šance druholigového týmu držel brankář Mejías. V 53. minutě se navíc dostali hosté překvapivě do vedení, pomalou Fernandovu přihrávku brankáři Caballerovi zachytil Bamford, jenž hostuje v Middlesbrough z Chelsea, stejně jako Kalas.

V 64. minutě mohli hosté vést o dvě branky, Tomlin ale přízemní střelou trefil tyč. Přesto se hosté podruhé prosadili, v nastavení pojistil postup po rychlém protiútoku střídající Kike.

Divoká přestřelka se udála v prvním poločase zápasu mezi Southamptonem a Crystal Palace. Domácí se dostali dvakrát do vedení zásluhou Pellého a vlastní branky Danna, "Orly" ale drželi ve hře útočníci Šamach a Sanogo, který vstřelil první gól za Crystal Palace, ve kterém hostuje z Arsenalu.

Nejlepší obrana v Premier League, která v lize propustila za 22 zápasů pouze 16 branek, inkasovala v zápase potřetí v 39. minutě, druhou trefu si připsal Šamach a rozhodl o postupu hostů.

Leicester otočil zápas na hřišti Tottenhamu a díky brance Schluppa z druhé minuty nastavení zvítězil 2:1. Swansea prohrála na hřišti druholigového Blackburnu 1:3.