Chelsea podlehla Newcastlu, Tottenham drží Ligu mistrů

2. 5. 2012 23:00
Chelsea - Newcastle 0:2, Bolton - Tottenham 1:4

Praha - Fotbalistům Chelsea se rapidně zmenšila šance na to, že v Premier League skončí na čtvrtém místě.

V dohrávce 34. kola Premier League totiž tým Petra Čecha podlehl Newcastlu 0:2 a i díky výhře Tottenhamu nad Boltonem 4:1 ztrácí dvě kola před koncem na čtvrté (i páté místo) čtyři body.

To patří právě Tottenhamu, který si udržel čtvrtou příčku právě před Newcastlem díky lepšímu skóre. Oba týmy navíc svými výhrami vytvořily tlak na třetí Arsenal, jenž má na třetím místě jednobodový náskok.

O obě branky Newcastlu se postaral Papiss Demba Cisse. Senegalský kanonýr se nejprve v 19. minutě prosadil střelou do šibenice, v nastaveném čase pak přidal šajtlí pojistku.

Liverpool prohrál s Fulhamem, ten se na něj dotáhl
Citizens vedou ligu! Ďábly potopil stoper Kompany

Londýňané si přesto mohou zahrát v příští sezoně v Lize mistrů, pokud uspějí 19. května ve finále soutěže v Mnichově proti místnímu Bayernu. Nyní už navíc mají jistotu účasti v Evropské lize jakožto finalista FA Cupu. Ve finále se v sobotu utkají proti Liverpoolu.

Tottenham se udržel na čtvrtém místě díky vítězství v Boltonu, které ani ne sedm týdnů po zástavě srdce navštívil záložník domácích Fabrice Muamba.

Hráč, jehož srdce se 17. března v pohárovém utkání právě proti Spurs na 78 minut zastavilo, sledoval zápas po emocionálním přivítání na tribuně.

Chelsea - Newcastle 0:2