Chelsea doma selhala a titul jí uniká, Tottenham vyhrál

19. 4. 2014 20:44
Fotbalisté Tottenhamu v 35. kole Premier League porazili Fulham 3:1 a drží se na příčkách pro poháry. Chelsea prohrále se Sunderlandem.
Samuel Eto´o lituje neproměněné šance
Samuel Eto´o lituje neproměněné šance | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalová Chelsea bez nemocného Petra Čecha si pořádně zavařila v boji o titul, když v 35. kole Premier League prohrála 1:2 se Sunderlandem.

Na vedoucí Liverpool dál ztrácí dva body. "Reds" navíc mají nedělní zápas s Norwichem k dobru. Zároveň skončila 77 zápasů dlouhá série trenéra Josého Mourinha, během které v roli kouče Chelsea na Stamford Bridge ani jednou neprohrál.

Zuby nehty naopak drží fotbalisté Tottenhamu šestou příčku zajišťující účast v Evropské lize. porazili Fulham 3:1, který si naopak komplikuje situaci v boji o záchranu.

Na sedmý Manchester United má Tottenham šestibodový náskok. United ale mají dva zápasy k dobru.

Nemocného Čecha v brance "Blues" nahradil Australan Mark Schwarzer, jenž se v 41 letech stal nejstarším hráčem v historii Chelsea, který zasáhl do utkání Premier League. Chelsea vedla od 12. minuty, kdy se volejem po centru z rohového kopu prosadil Samuel Eto'o, Sunderland ale dokázal za devět minut vyrovnat zásluhou Connora Wickhama, který vrátil do sítě vyražený míč.

Rozhodující moment zápasu přišel devět minut před koncem, kdy César Azpilicueta hasil svoji chybu faulem ve vápně a útočník Fabio Borini z penalty rozhodl o prohře svého bývalého klubu. Sunderland, který v týdnu remizoval s Manchesterem City, se po devíti bodových ztrátách dočkal výhry, přesto zůstal na posledním místě.

Kohouti rozhodli po přestávce

Na stadionu Tottenhamu otevřel skóre čtvrtou brankou v sezoně Brazilec Paulinho, který na malém vápně doklepl za brankovou čáru centr Christiana Eriksena z přímého kopu. Hosté ale dokázali během dvou minut vyrovnat zásluhou nejlepšího střelce klubu Steva Sidwella, jenž se trefil již posedmé.

Po změně stran vrátil "Kohoutům" hlavou vedení dvacetiletý útočník Harry Kane. Ten nastoupil v této sezoně od první minuty pouze v tomto duelu a předchozích dvou a pokaždé dokázal skórovat. Třetí branku domácích přidal francouzský obránce Younes Kaboul.

Sidwell třináct minut před koncem neproměnil pokutový kop. Fulham tak po dvou výhrách vyšel bodově naprázdno a zůstal na sestupové osmnácté příčce.

O jedinou branku Crystalu Palace se postaral po necelé hodině hry Mike Jedinak, který z penalty potrestal faul Pabla Armery na pronikajícího útočníka Camerona Jeromeho. Hosté v posledních pěti duelech inkasovali pouze dvě branky, obě v minulém kole na hřišti Evertonu. West Ham prohrál potřetí za sebou.

Bony Wilfried dvěma brankami v nastaveném čase prvního i druhého poločasu zařídil obrat Swansea na hřišti Newcastlu. Podobně dokázal skórovat také v novoročním duelu s Manchesterem City. Tým "Labutí" se po dvou porážkách dočkal výhry a posunul se v tabulce na třinácté místo. Domácí prohráli v lize popáté za sebou.

Anglická fotbalová liga - 35. kolo:

Tottenham - Fulham 3:1 (35. Paulinho, 48. Kane, 62. Kaboul - 37. Sidwell), Aston Villa - Southampton 0:0, Cardiff - Stoke 1:1 (51. Whittingham z pen. - 45.+3 Arnautovič z pen.), Newcastle - Swansea 1:2 (23. Ameobi - 45.+1 a 90.+2 Wilfried), West Ham United - Crystal Palace 0:1(59. Jedinak z pen.), Chelsea - Sunderland 1:2 (12. Eto - 18. Wickham, 81. Borini z pen.)

1. Liverpool 34 24 5 5 93:42 77
2. Chelsea 35 23 6 6 67:26 75
3. Manchester City 33 22 5 6 88:34 71
4. Arsenal 34 20 7 7 59:41 67
5. Everton 34 19 9 6 55:34 66
6. Tottenham 35 19 6 10 51:49 63
7. Manchester United 33 17 6 10 56:38 57
8. Southampton 35 13 10 12 50:45 49