Chaves na Vueltě znovu vyhrál a vrátil se do vedení

27. 8. 2015 18:25
Šestou etapu cyklistické Vuelty vyhrál Kolumbijec Esteban Chaves a po jednom dni se vrátil do červeného dresu vedoucího jezdce.
Esteban Chaves se vrátil do červeného dresu pro lídra Vuelty.
Esteban Chaves se vrátil do červeného dresu pro lídra Vuelty. | Foto: Reuters

Sierra de Cazorla - Šestou etapu cyklistické Vuelty vyhrál Kolumbijec Esteban Chaves a po jednom dni se vrátil do červeného dresu vedoucího jezdce. Pětadvacetiletý člen stáje Orica zaútočil v závěrečném stoupání a dojel si s náskokem pěti sekund pro druhé vítězství v tomto ročníku. Předtím ovládl druhou etapu.

"Nemůžu tomu uvěřit, že jsem vyhrál. Bylo to dneska hodně dlouhé, těžké a bylo vedro. Měl jsem informace o tom prudkém stoupání, nohy mi jely, tak jsem tam zaútočil," uvedl Chaves a děkoval kolegům ze stáje. "Caleb Ewan včera vyhrál etapu a dneska vozil lahve. Tenhle tým je jako rodina."

Po více než 200 kilometrech z Córdoby do Serra de Cazorla dojeli za Chavesem Ir Daniel Martin a Nizozemec Tom Dumoulin, který přišel o první místo v celkovém pořadí. Na Chavese ztrácí deset sekund. Se ztrátou jedenácti sekund dorazila do cíle skupinka s favority Britem Chrisem Froomem a Španělem Alejandrem Valverdem.

Jednu z nejdelších etap závodu zkomplikovalo jezdcům ještě velké horko. "Tahle vedra nesnáším. Nevím jak ostatní, ale pro mě to bylo moc," uvedl slovenský cyklista Peter Sagan. "Chtěl bych, aby existovalo nějaké pravidlo pro takové počasí, protože to nejde. Vezmete si z auta vodu a za pět minut z ní máte čaj," stěžoval si lídr bodovací soutěže.

Cyklistický závod Vuelta - 6. etapa Córdoba - Sierra de Cazorla (200,3 km):

1. Chaves (Kol./Orica) 4:46:16, 2. Martin (Ir./Cannondale), 3. Dumoulin (Niz./Giant) oba -5, 4. Plaza (Šp./Lampre), 5. Valverde (Šp./Movistar), 6. Rodríguez (Šp./Kaťuša), 7. Froome (Brit./Sky), 8. Majka (Pol./Tinkoff-Saxo), 9. Quintana (Kol./Movistar), 10. Roche (Ir./Sky) všichni -11.

Průběžné pořadí:

1. Chaves 21:55:13, 2. Dumoulin -10, 3. Martin -33, 4. Roche -36, 5. Valverde -49, 6. Froome, 7. Moreno (Šp./Kaťuša) oba -55, 8. Rodríguez -56, 9. Quintana -57, 10. Aru -1:12.