Čeští mladíci zaspali úvod, Hlinkův memoriál ovládla Kanada

16. 8. 2014 19:31
Čeští hokejisté do 18 let prohráli ve finále Memoriálu Ivana Hlinky s Kanadou 2:6.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: ČTK

Praha - Memoriál Ivana Hlinky se posedmé v řadě stal kořistí mladých hokejistů Kanady. Výběr ´javorového listu´ do 18 let porazil ve finále prestižního turnaje v Břeclavi Čechy 6:2.

Domácím výběru nevyšla především první třetina, kterou prohrál 0:4. Rychle nabytou ztrátu už v dalším průběhu nedokázali Češi výrazněji smazat a musejí se spokojit se stříbrem. Třetí místo obsadily Spojené státy americké.

Češi v pátečním semifinále porazili Švédy 4:3 a vylepšili tak třetí místo z loňského roku. Na suverénní Kanadu ale tým trenéra Jakuba Petra nestačil. Javorové listy dostal do vedení ve čtvrté minutě Dylan Strome, v polovině úvodní části zvýšil Lawson Crouse, pak se těsně po skončení přesilovky prosadil Mitchell Marner a pak využil početní výhodu Travis Konecny.

Ve 24. minutě se domácí před třemi tisícovkami fanoušků poprvé prosadili. Při vyloučení Adama Musila, syna bývalého reprezentanta Františka Musila, skóroval David Koblížek. Ale v polovině utkání zase vrátil Kanadě čtyřbrankový náskok Nicolas Roy. V závěru druhé části opět snížil Lukáš Jašek, výsledek dovršil v 52. minutě svou druhou trefou v utkání Crouse.

Memoriál Ivana Hlinky, turnaj hokejistů do 18 let:

Finále (Břeclav):

ČR - Kanada 2:6 (0:4, 2:1, 0:1)
Branky: 24. Koblížek, 39. Jašek - 10. a 52. Crouse, 4. Strome, 14. Marner, 17. Konecny, 30. N. Roy.