20. 4. 2012 19:45
Slovensko - Česko 2:3 SN (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Eduard Erben

Bratislava - Šest zápasů a šest vítězství. Česká hokejová reprezentace prodloužila sérii neporazitelnosti v přípravném zápase před nadcházejícím mistrovstvím světa proti Slovensku, které v Bratislavě porazila 3:2 na samostatné nájezdy.

Čeští hokejisté tak jako jediný tým v Euro Hockey Challenge neprohráli, naopak svěřenci českého trenéra Vladimíra Vůjtka nevyhráli ani v šestém utkání soutěže, přestože dvakrát v zápase vedli.

O výhře českého týmu rozhodl plzeňský útočník Jan Kovář, který byl jediným úspěšným exekutorem samostatných nájezdů.

Český tým čeká příští týden v Brně generálka před šampionátem ve Švédsku a Finsku v rámci Euro Hockey Tour, do kterého vstoupí ve čtvrtek zápasem proti Švédsku.

Reportáž ze zápasu si přečtěte ZDE
Hadamczik povolal Koukala, Žižku a Jakuba Svobodu
Vítězná série pokračuje, hokejisté porazili i Slováky
Plekanec: Je obrovská pocta být kapitánem reprezentace

Zápasu předcházel ceremoniál, při kterém byl jako 27. osobnost v historii uveden do Síně slávy in memoriam Pavol Demitra, který zahynul loni v září při letecké katastrofě Lokomotivu Jaroslavl.

Dres s číslem 38 převzala od zástupců slovenského svazu Demitrova manželka Majka a fanoušci na zaplněném Zimním stadionu Ondreje Nepely po celý zápas skandovali jméno bývalého kapitána slovenské reprezentace.

Slováci se ujali vedení ve 21. minutě, když se po šťastném odrazu od mantinelu trefil útočník pražské Sparty Mario Bližňák, a "překonal" tak svého klubového spoluhráče Tomáše Pöpperleho.

O tři minuty později však bylo vyrovnáno, když v přesilové hře trefil Michal Vondrka tyč a puk za záda brankáře Jána Laca dorazil Petr Průcha.

Ve 34. minutě však poslal Slováky do vedení další extraligový útočník Milan Bartovič. Pöpperle vyrazil puk přesně na hůl libereckého útočníka, který dorazil puk do prázdné brány.

Vyrovnávací gól však opět srovnal stav dvacetiletý český benjamínek Petr Holík, který překonal Laca střelou z mezikruží. A protože gól nepadl už ve zbytku třetí třetiny ani prodloužení nepadl, musely o vítězi rozhodnout nájezdy.

Na slovenské straně nepřekonali Pöpperleho Peter Mikúš, kladenský útočník Marek Hovorka, který trefil tyč, ani Ján Sýkora, na druhé straně sice Laco vychytal Petra Nedvěda, Kovář však uspěl blafákem do forhendu.

Výsledek:

Slovensko - Česko 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 21. Bližňák (Marcel Hossa), 34. Bartovič (Mikúš, Hovorka) - 24. Průcha (Vondrka, Čáslava), 44. Holík (Vincour, Krejčík), rozhodující sam. nájezd Jan Kovář. Rozhodčí: Baluška (SR), Jeřábek - Blümel, Valach (SR). Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 10.000.

Slovensko: Laco - Sekera, Mikuš, Jurčina, Stehlík, Starosta, Vydarený, Kudroč, Sersen - Radivojevič, Bližňák, Marcel Hossa - Hovorka, Mikúš, Bartovič - Kytnár, Surový, Ružička - J. Sýkora, Cibák, Špirko. Trenéři: Vladimír Vůjtek a Jerguš Bača.

Česko: Pöpperle - Nakládal, Krejčík, Kutlák, Čáslava, Mojžíš, Zámorský, Kudělka - Tenkrát, Vampola, Tlustý - Průcha, Nedvěd, Vondrka - Petružálek, Jan Kovář, I. Rachůnek - Kumstát, Holík, Vincour. Trenéři: Alois Hadamczik a Josef Paleček.