Čeští florbalisté vyhráli v kvalifikaci MS nad Itálií 13:0

5. 2. 2016 22:34
Čeští florbalisté v kvalifikaci na mistrovství světa porazili vysoko i Itálii. Na výhře 13:0 se podílel 5 body Matěj Jendrišák.
Čeští florbalisté porazili vysoko i Itálii.
Čeští florbalisté porazili vysoko i Itálii. | Foto: Zlata Vostrá

Škofja Loka - Čeští florbalisté porazili ve slovinském městě Škofja Loka ve čtvrtém vystoupení v kvalifikaci mistrovství světa Itálii 13:0. Pěti body za tři branky a dvě asistence k tomu přispěl útočník Matěj Jendrišák. Poslední duel čeká svěřence trenéra Radima Cepka už s definitivní jistotou účasti na prosincovém šampionátu v Rize v sobotu od 17:00 s domácím Slovinskem.

Češi se dostali do vedení po 89 vteřinách, z premiérové trefy v národním týmu se radoval Jan Šebesta. V polovině úvodního dějství proměnil trestné střílení Jendrišák a v první třetině překonali gólmana Mangiu ještě Šebek s Ondruškem.

V úvodu druhé dvacetiminutovky dvěma trefami dovršil hattrick Jendrišák a v 28. minutě se během 20 vteřin zapsali mezi střelce také Krajcigr a Tokoš. Nejdelší brankový půst v utkání ukončil v 50. minutě opět Šebesta, za 68 sekund zařídil dvouciferný stav Mikeš a výsledek ještě zvýraznili Suchánek, Ondrušek a Kuncman.

"I když jsme se na pokles koncentrace upozorňovali a snažili se tomu vyhnout, tak se nám to moc nepodařilo," poukázal útočník Tom Ondrušek, že český tým nedržel po celý zápas stejné tempo. "Rozhodně to nebylo tak, že bychom to v půlce zápasu zabalili. Snažili jsme se, ale nedokázali jsme si najít vhodné pozice," dodal kanonýr Chodova.

"My jsme počítali s tím, že ne všech pět utkání zvládneme v plné koncentrovanosti. Navíc jsme dnes měli nastavený volnější den, což se asi také projevilo," doplnil asistent trenéra Zdeněk Skružný.

Kvalifikace mistrovství světa florbalistů, 4. evropská skupina - Škofja Loka (Slovinsko):

ČR - Itálie 13:0 (4:0, 4:0, 5:0)

Branky: 11. z trestného střílení, 21. a 24. Jendrišák, 2. a 50. Jan Šebesta, 17. a 59. Ondrušek, 13. Šebek, 28. Krajcigr, 28. Tokoš, 51. Mikeš, 53. Suchánek, 60. Kuncman. Rozhodčí: Hojbjerg, Skrubbeltrang (oba Dán.). Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 124.

Lichtenštejnsko - Norsko 1:20 (0:5, 1:8, 0:7), Slovinsko - Srbsko 7:3 (2:2, 2:1, 3:0).

1. ČR 4 4 0 0 74:3 8
2. Norsko 4 3 0 1 42:9 6
3. Slovinsko 4 3 0 1 27:14 6
4. Srbsko 4 2 0 2 18:35 4
5. Itálie 4 0 0 4 10:39 0
6. Lichtenštejnsko 4 0 0 4 3:74 0